Yazı Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 16:52 Bu yazı 395 kez okundu
 
HEDEFTEKİ TÜRKİYE
Recep ALKAN
 
 

              İktidar Partisi Ak Parti 17 yıllık iktidar süresi içinde, girdiği her seçimden iktidar olarak çıktı. İyi de bu tesadüf veya şans mı?

              Peki Ülkemizin her ilinden Milletvekili çıkarmak anlık bir politik manevranın geçici etkisi değildir her halde.

              Ak Parti muhafazakar liberal demokrat fikir altyapısı ile bu fikre denk düşen iktidar uygulamalarına inanarak ve bilerek geliştirdiği atılımlarla Vatanın her karışında teşkilatlı ve üyesi var.

              17 yıllık iktidarı süresince yıpranmadan hırpalanmadan, güç ve destek kaybı yaşamadan, hatta dış saldırılara asker dirayeti ile karşı koyarak sergilediği siyaset adabı, siyaset bilimine yeni kavramlar ekletti.

              Ak Parti ve onun Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Türkiye Cumhuriyetinin çimentosu ve bütün milletin tüm renklerini içeren kuşatan bir konuma yükseldi.

               Önce; siyasi parti kimliği ve siyasal perspektifini Milli ve yerlilik zeminine oturtarak, Ülkemizin bekası açısından ihtiyacı olan siyasi vizyonunu Ülke gerçekleriyle örtüştürdü.

              Tüzel kişiliği ve Ülke sathındaki intibası ile Ülkenin çimentosu mesuliyeti seviyesine yükselen Ak Parti, diğer partiler gibi bölge veya marjinal siyaset partisi değildir.

              Evet ama bir ama var ki, Merkez Yönetim ve Hükümet üyelerinden aşağıya dikey olarak yürüdüğünüzde insanın yüzü kızarıyor.

              Teşkilatlar, İl İlçe yöneticileri, Belediye ve meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyelerinin Ak Partinin Ülkenin çimentosuluğu umurlarında değil. Onlar iktidar partisinin nimetlerinden yararlanmakla meşgul. Bu yerel seçimler bu acı gerçeği net bir şekilde ortaya çıkardı. Ülkemizde meclis içinde veya dışında yasal olarak şartları yerine getirmiş tüm partilerin ortak anlayışı “iktidar olup iktidar olmanın nimetlerinden yararlanmak” tır. Bu insan malzemesiyle ilgili bir mevzudur.

             Ülkenin en önemli sorunu ve gelecek kaygısı içinde olunması gereken sorunlardan biride budur. Buradan tüm siyasilere seslenerek, siyaseti nimet soytarılığından çıkarıp sosyal sorumluluk saygınlığına yükseltirseniz tarihe geçersiniz.

              Hem o zaman CHP, tatil bölgesi kıyı illerin partisi olmaktan kurtulur. Aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Milli Güvenlikten sorumlu kurumlarının ve yasaların terörist olarak tanımladığı, ülkenin bekasına kasteden unsurlarla seçim ittifakı kurmaz. Ülkenin ikinci büyük partisi CHP’nin, Milli Güvenlik Kurumlarının stratejilerine ve angajmanlarına ters düşecek eylem ve davranışlardan kaçınması, halkın onu güvence mertebesinde görmesini sağlayacaktır.

              CHP’nin dünya kamuoyu gündemindeki görüntüsü Ülkemizi sürekli HEDEFTEKİ TÜRKİYE noktasında tutmaktadır.

              21.04.2019 günü CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde şehidin dayısı tarafından yumruklu saldırıya uğraması, CHP’nin olması gerektiği yerde olmadığının kesin kanıtı niteliğindedir.  

****

              Efendim; birinci dünya savaşında yenilmediğimiz ve fakat müttefikimiz Almaya yenildiği için mağlup sayıldığımızdan dolayı, mütareke süreçlerinde yediğimiz tokadın etkisiyle hemen öteki yanağımızı hazırlayarak bu günlere gelmişiz. 

             Dış politika da; egemen ve bağımsız bir devlet yetkinliği duruşuyla değil, hep o mütarekelerde eğilen başımızın ezikliği içinde bir sıfır yenik oturmuşuz masadaki sandalyenin kenarına. Osmanlının el frenini çeken kapitülasyonlar; Türkiye Cumhuriyetini de –mecburi istikamet- kösteğinde yüz yıl tutmuş. Bunun yüz yıl sürmesi aslında hasta partilerin hastalıklı partililerinden kaynaklanmıştır.
              Liderler ne kadar yetkin olsa da, ne kadar yerli ve milli olsa da, hastalıklı partililerden organize olmuş parti teşkilatları Partiyi hasta etmişler ve partiye rotasını kaybettire gelmişlerdir. Öyle siyasi partiler var ki siyaset tarihinin çöplüğünde, bu günden geri baktığımızda iğrenç bir kişiliksizlik, leş gibi kokan kanı bozulmuşluk tütüyor teşkilatlarında.
Kendinden hiç beklenmeyen umulmayan değişim ve dönüşümler gerçekleştiren İktidardaki          

             Ak Partinin; kurucusu ve Genel Başkanından utanmasalar, görevli bulundukları teşkilat makamlarında üstünde oturarak gizledikleri pislikleri açıkta tutacaklar. “Dağdan inip bayırdakileri kovdukları” ‘gönül partilileri’ ile uğraşacak kadar küçük adamlar, sanırsın ki Vatan Millet ve Ak Parti için ölüyor. Maalesef çok iyi biliniyor ki bir çoğu Ak Parti kurulurken “seçimi kazansanız da asla iktidar olamazsınız” diyenler. 
             Erich Fromm’un “İnsan Hem Kurttur, Hem Kuzudur” dediği, teorem aslında, İnsan bizim şu bildiğimiz insan da, yüzündeki kuzu maskesidir demek istiyordur. Bu bağlamda; genel de, Abdullah Gül klinik vakası aslında kuzu postuyla sürünün içinde iyi gizlenmiş, kriminal bir faciaya dönüşmüş bir örnektir. 
            Kaldı ki özelde; Zonguldak’ı omzunda taşıması gereken Zonguldak Ak Partililerinin yetkinliklerini Ak Parti davasına ve İlin kangren sorunlarına kullanacaklarına, belde başkanlığıyla hınç çıkarma peşindeler. Çok şükür özel de bu hastalıklı partililer Ak Parti genelinin bağışıklık sistemini hasta edemeyecek kadar küçük ve acizler.  
            Ak Parti kurucular kurulu oluşumu ilk toplantısında bulunan biri olarak, o toplantıda belirlenmiş milli açıdan Devlet stratejisi kırmızı çizgileri ile Partili profili de belirlemiştik. Ne Abdullah gül, Ne de Abdullatif Şener bizzat katkıda bulundukları partili profili kriterlerine uygun davranmadılar. 
           Bütün Memleket; Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Abdullatif Şener, Mehmet Ali Şahin, Osman Pepe, Halil Ürün, Salih Kapusuz, Hayati Yazıcı, Binali Yıldırım, Recep Akdağ, Bülent Arınç, Tamer Yiğit kardeşliğine imrenirken, bu kardeşliğin orta yerine düşen bencillik mikrobu maalesef Abdullah Gül, Abdullatif Şener ve Bülent Arınç gibi zayıfları sersemletti. 
            Bu kadar yakından bildiğim bu üç kişiyi tefrikaya kurban verdiğimize göre, özelde İlimizde partili profili kriterlerine değme bile değmemiş şahıslar mı Ak Parti davasına hizmet edecek?   
          Türkiye Cumhuriyetinin bekası söz konusu, aklı başında milli ve yerli sağduyu sahibi milletimiz, Sayın Devlet Bahçeli’nin asil duruşu ile kendi öz benliğini hatırlamış, vatan ve millet şuurunu tazeleyerek Sayın Devlet Başkanının arkasında durarak sadece seçmen sıfatıyla vatanına sahip çıkmaktadır. 
            Genelde de azımsanmayacak kadar çok olan iktidar partisi hastalıklı teşkilat mensubu olanlara bakarak bu millet oy kullansa yandık. Sayın Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu millete olan sevgisi ve saygısı ile milli ve yerli duruşu ile kazandığı milletin teveccühünü seçimde şu kadar oy alarak çıktık deme yüzü olmayan Zonguldak dahil azımsanmayacak kadar il var ki, politik engel gördükleri ‘gönül partililerini’ bile yaftalayacak kadar bencilleşmişlerdir. 
           Bu hastalık ki; “Devletin bekası, Ak Partinin bekasına bağlı” diyen Genel Başkan ve Devlet Başkanı “ben yalnız bırakıldım” sözünden hiçbir şey anlamayacak kadar sığlaştırır ve küçültür. Allah şifa versin.
           Çok şükür milleti ve vatanı için gözünü bile kırpmadan; dış politikada ve iç idarede Egemen ve bağımsız bir devlet dirayeti ile Devlet yöneten bir İktidar Partisi Genel Başkanı var. 
            Siyaset Bilimci Prof. Dr. Toktamış Ateş’in deyimiyle, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan iyi bir takım kaptanı, iyi bir orkestra şefidir, eğer Başbakan o ise benim laiklikten cumhuriyetten hiç endişen olmaz”. CNN Türk Mayıs 2003.
            Bu millet öyle bilinçlendi ve o kadar çok oyunun farkına vardı ki; teşkilatlarda dönen entrikalara bakarak değil, hükümetin ve Sayın Cumhurbaşkanının icraatlarına göre destek veriyor ve oy kullanıyor.   

            HADİ HAYIRLI İŞLER, BOL İHANETLER….

 

 
Etiketler: HEDEFTEKİ, TÜRKİYE,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2019
1387 Okunma.
04 Temmuz 2019
SOSYAL MEDYA VE EDEP
1324 Okunma.
01 Temmuz 2019
CHP’NİN PRANGASI VE İSTANBUL SINAVI
1074 Okunma.
27 Haziran 2019
HANGİ AK PARTİ
687 Okunma.
24 Haziran 2019
VE İSTANBUL SEÇİMİNİ YAPTI
1729 Okunma.
20 Haziran 2019
AKDENİZ’İ KIRMIZIYA BOYAYACAKLAR
1624 Okunma.
17 Haziran 2019
SOSYAL SORUMLULUK
3313 Okunma.
13 Haziran 2019
PARALEL PARTİ YAPILANMASI
1015 Okunma.
10 Haziran 2019
SİYASİ PARTİLER ENDİŞE VERİCİ
1015 Okunma.
07 Haziran 2019
AK PARTİ GENEL MERKEZİNE
1233 Okunma.
02 Haziran 2019
GALASARAY UEFA ŞAMPİYONASINDA HAKEMLERİDE YENEREK ŞAMPİYON OLDU
468 Okunma.
30 Mayıs 2019
KONUŞUYORMUSUNUZ YOKSA GÜRÜLTÜ MÜ ÇIKARIYORSUNUZ?
729 Okunma.
27 Mayıs 2019
SAĞDUYUDAN İKTİDARA VE MUHALEFETE UYARI
790 Okunma.
23 Mayıs 2019
İTİLAF VE İTTİFAK DEVLETLERİ ÇOK PARTİLİ KOALİSYON BEKLİYOR
750 Okunma.
20 Mayıs 2019
TÜRKİYENİN ÇİVİSİ
891 Okunma.
16 Mayıs 2019
SORU ŞU
465 Okunma.
13 Mayıs 2019
DÜNYANIN ÇİVİSİ
579 Okunma.
09 Mayıs 2019
ERGUVAN ŞEHRİ İSTANBUL’DA SEÇİM VE ORGANİZE İŞLER
596 Okunma.
06 Mayıs 2019
Venezuela ve Sudan
489 Okunma.
02 Mayıs 2019
BU BİR KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR!
490 Okunma.
30 Nisan 2019
GLOBAL ANARŞİZM
404 Okunma.
25 Nisan 2019
“El öğüt verir ama ekmek vermez”
639 Okunma.
18 Nisan 2019
Sigara İçmek Yada İçmemek
568 Okunma.
15 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-10
391 Okunma.
11 Nisan 2019
İstanbul’un Gizemli Erguvan Mevsimi
738 Okunma.
08 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-9
344 Okunma.
04 Nisan 2019
CHP’NİN YİRMİ YILI
435 Okunma.
01 Nisan 2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
527 Okunma.
28 Mart 2019
“UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN”
620 Okunma.
22 Mart 2019
ZONGULDAK’A BİR BABAYİĞİT LAZIM
549 Okunma.
21 Mart 2019
YENİ BİR DÜNYA KURULUR VE TÜRKİYE DE BU DÜNYADA YERİNİ BULUR
461 Okunma.
18 Mart 2019
ZONGULDAK’TA SEÇİM VAR
477 Okunma.
14 Mart 2019
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKMÜ?
345 Okunma.
11 Mart 2019
SOSYAL DEMOKRATLIĞIN TEORİK TEMELİ
451 Okunma.
07 Mart 2019
MARJİNAL SİYASET
419 Okunma.
04 Mart 2019
MERKEZİYETÇİ HİYARARŞI KOLAYCILIĞI
471 Okunma.
28 Şubat 2019
ABD-AVRUPA ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI
404 Okunma.
25 Şubat 2019
YENGEÇ SENDROMU
902 Okunma.
21 Şubat 2019
EVRENSEL TABİ HUKUK
586 Okunma.
18 Şubat 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-8
431 Okunma.
14 Şubat 2019
BU ÇÖPLÜKTEN GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK ÇIKMAZ
601 Okunma.
10 Şubat 2019
BELEDİYECİLİĞİN ŞİFRELERİ
609 Okunma.
07 Şubat 2019
SÜRÜ PSİKOLOJİSİ
569 Okunma.
04 Şubat 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-2
605 Okunma.
31 Ocak 2019
METAMORFOZ
684 Okunma.
24 Ocak 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-1
717 Okunma.
21 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-7
473 Okunma.
17 Ocak 2019
MANEVİ DENGESİ BOZUK PARTİLİ PROFİLİ
596 Okunma.
13 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-6 Dr. Hikmet Kıvılcımlı özel
567 Okunma.
10 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm-5
591 Okunma.
07 Ocak 2019
HALK DALKAVUK’LUĞU
618 Okunma.
03 Ocak 2019
AHLAK VE DİN
608 Okunma.
27 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm 4
675 Okunma.
23 Aralık 2018
ABD'nın Kısa Kanlı Soykırım Tarihi...
684 Okunma.
20 Aralık 2018
DOLAR SİLAHI
505 Okunma.
13 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-3
701 Okunma.
10 Aralık 2018
“YANDAŞ”
622 Okunma.
06 Aralık 2018
AK PARTİ DR. ÖMER SELİM ALAN DEDİ
809 Okunma.
29 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-2
632 Okunma.
22 Kasım 2018
Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumu
917 Okunma.
19 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-1
643 Okunma.
15 Kasım 2018
KUVVETLER AYRILIĞI VE ADİL DEVLET
615 Okunma.
08 Kasım 2018
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kırmızıçizgileri
828 Okunma.
05 Kasım 2018
Sultan Galiyev ve Mustafa Suphi neden öldürüldü?
682 Okunma.
01 Kasım 2018
CUMHURİYET VE MİLLİ KURUMLAR
672 Okunma.
25 Ekim 2018
MİLLİ MEVZULAR VE POLİTİKA
810 Okunma.
18 Ekim 2018
TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
943 Okunma.
14 Ekim 2018
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDDİASI
687 Okunma.
11 Ekim 2018
GEÇMİŞ GERİDE DERS ÖNÜMÜZDE
847 Okunma.
04 Ekim 2018
ŞERAFETTİN NAS’IN BİTMEYEN MÜCADELESİ
789 Okunma.
01 Ekim 2018
FİNANSMAN MALİYETİ VE FİYAT ARTIŞI, İÇ PİYASALAR;
828 Okunma.
27 Eylül 2018
BM’NİN 73.GENEL KURULU VE ABD’NİN ÇÖKÜŞÜ
705 Okunma.
20 Eylül 2018
DEMİRPARK AVM (67BURDA) VE 3. HAVA ALANI
808 Okunma.
13 Eylül 2018
İNSAN OLMA SANATI VE DEVLET İŞLERİ
640 Okunma.
06 Eylül 2018
Modern yaşamın sebep sonuç çıkmazı
757 Okunma.
03 Eylül 2018
DARBELER VE EKONOMİK KRİZLER
616 Okunma.
30 Ağustos 2018
TRUMAN DOKTİRİNİ, MARŞHALL YARDIMI VE BAĞIMSIZLIK
755 Okunma.
16 Ağustos 2018
14 AĞUSTOS 2018 AK PARTİ’NİN 17. YAŞ GÜNÜ
975 Okunma.
08 Ağustos 2018
AMERİKA BİRLEŞİK ŞİRKETLER DEVLETİ
1224 Okunma.
03 Ağustos 2018
BARDAĞI TAŞIRAN BRICS ZİRVESİ
697 Okunma.
26 Temmuz 2018
ENDİŞELENİN STRATEJİK ORTAKLAR
715 Okunma.
19 Temmuz 2018
SİYASET VE ALGI YÖNETİMİ
869 Okunma.
12 Temmuz 2018
TÜRK SOLU SORUNSALI
958 Okunma.
05 Temmuz 2018
DÜNYANIN SON 200 YILI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ
1158 Okunma.
28 Haziran 2018
SEÇİM ATMOSFERİ
1193 Okunma.
21 Haziran 2018
DERİN OLAN KUYU DEĞİL, KISA OLAN İPTİR
1190 Okunma.
07 Haziran 2018
PARAN KADAR KONUŞ
1094 Okunma.
31 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı
1009 Okunma.
25 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
866 Okunma.
24 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
702 Okunma.
10 Mayıs 2018
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİNDEN SONRA
1653 Okunma.
03 Mayıs 2018
Dünya sahnesinde Türkiye
853 Okunma.
26 Nisan 2018
Bağımsız ve Milli Egemenliğine sahip olmak üzerine
1218 Okunma.
19 Nisan 2018
Gündem seçim
2120 Okunma.
12 Nisan 2018
Beslenme ve Alışkanlıkları;
2499 Okunma.
05 Nisan 2018
Bir Ülke tasavvur ediniz ki;
2069 Okunma.
29 Mart 2018
Üçüncü Yol-üçüncü göz
1703 Okunma.
22 Mart 2018
Georges Politzer’den Sonra;
1722 Okunma.
15 Mart 2018
MESELE PETROL ENERJİ KORİDORU DEĞİL
1226 Okunma.
08 Mart 2018
GELENEKSEL DÜĞÜNLER VE EKMEĞİN TADI
1183 Okunma.
01 Mart 2018
İSTİLA – KATLİAM – YAĞMA GÖRÜN
1913 Okunma.
22 Şubat 2018
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ VE TERÖR
1650 Okunma.
15 Şubat 2018
Bütün Yollar Ortadoğu’ya çıkıyor
1935 Okunma.
08 Şubat 2018
Köprü meselesi ve kozlu kavşağı
1714 Okunma.
01 Şubat 2018
Birleşmiş Milletler ve Zonguldak
1317 Okunma.
25 Ocak 2018
Başarılı olmak yerine, başarılıyı dibe çekmek
1287 Okunma.
18 Ocak 2018
Yağmalanmış Ülkeler
1936 Okunma.
11 Ocak 2018
Hasta Partiler, Hastalıklı Partililer
1068 Okunma.
05 Ocak 2018
Hafıza Kaybı
1438 Okunma.
28 Aralık 2017
Üçüncü Dünya Halkları
1277 Okunma.
24 Aralık 2017
İnsan Ne Kurttur, Nede Kuzu
1014 Okunma.
14 Aralık 2017
İNSAN İÇİN DEVLET
1274 Okunma.
07 Aralık 2017
DEVLET VE İNSAN
1047 Okunma.
30 Kasım 2017
İŞLETME VE MALİYET
1247 Okunma.
23 Kasım 2017
İŞ KUR, KOSGEB, BAKKA
1316 Okunma.
16 Kasım 2017
AMERİKAN RÜYASININ KABUSLARI
1301 Okunma.
09 Kasım 2017
NE OLACAK BU TTK
1276 Okunma.
02 Kasım 2017
GÜNÜN KONUSU TTK
1520 Okunma.
26 Ekim 2017
TTK’YI KURTARMA PLANI
1646 Okunma.
19 Ekim 2017
DEVLET VE DEMOKRASİ
1495 Okunma.
12 Ekim 2017
DALDAN DALA
1667 Okunma.
06 Ekim 2017
KIŞLIKLAR HAZIRLAYIN
1207 Okunma.
28 Eylül 2017
ELEŞTİRİLMEK
1442 Okunma.
22 Eylül 2017
PARTİLER VE TEŞKİLATLARI
1858 Okunma.
15 Eylül 2017
SİYASETİN FİNANSMANI
1920 Okunma.
08 Eylül 2017
Bu yazıyı 2013 Mayıs’ta yazmıştım!..
1262 Okunma.
25 Ağustos 2017
DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VE ÇÜRÜME
1532 Okunma.
18 Ağustos 2017
HİZMETKAR VE MİLLİ (YERLİ) OLMAK
1293 Okunma.
10 Ağustos 2017
Benim seçilmediğim yer batsın!
1742 Okunma.
02 Ağustos 2017
SOSYAL MEDYANIN YAN ETKİLERİ
1358 Okunma.
25 Temmuz 2017
GENEL KURUL GELENEĞİ
1462 Okunma.
18 Temmuz 2017
DEMOKRASİNİN FİDANLIĞI DERNEKLER
1406 Okunma.
10 Temmuz 2017
EMEKLİ MAAŞLARI
1706 Okunma.
Haber Yazılımı