Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 18:33 Bu haber 3003 kez okundu
 
‘Zonguldak adına beklentimiz çok’
GMİS Genel Başkanı Demirci referandumu değerlendirdi
GÜNDEM Haberi
‘Zonguldak adına beklentimiz çok’

***GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, 16 Nisan Pazar günü yapılan anayasa değişikliği referandumunu değerlendirdi.

*** Zonguldak adına beklentilerinin olduğunu hatırlatan Demirci, “Zonguldak adına beklentimiz çok, ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Zonguldak bizim açımızdan daha fazla ilgi gösterilmesi gereken bir il. İş alanlarımız yok, işsizimiz çok, her zaman dediğimiz gibi fabrikamız yok. Sadece TTK var, yer altı kömür işletmeleri var. TTK’nın iyileştirilmesi, işçi alınıp üretimin artırılması lazım. Bu konuyu Enerji Bakanımıza söyledim işçi alalım emniyetli bir şekilde iş güvenliğine dayalı üretim yapmak istiyoruz”
 

HABER: Çetin ÖZDEMİR

Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 16 Nisan Pazar günü yapılan anayasa değişikliği referandum sonuçlarını değerlendirirken, Zonguldak adına beklentilerinin olduğunu söyledi.

Referandum süresince Türkiye’nin önemli bir sınavdan geçtiğini, güzel bir seçim yapılarak millet kararını sandıkta verdiğini ifade etti.

Anayasa değişikliği ile yeni sistemin Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan GMİS Genel Başkanı Demirci, şu değerlendirmede bulundu.

“MİLLETİMİZ KARARINI EN GÜZEL ŞEKİLDE SANDIK BAŞINDA VERDİ”

 “Ülkemiz  büyük bir sınavdan geçti. Öyle büyük bir olay olmadı, güzel bir seçim süreci oldu. Milletimiz kararını en güzel şekilde sandık başında verdi ve sonucunda sandıklardan ‘Evet’ çıktı. Bundan sonra inşallah ülkemize, milletimize ve bilhassa Zonguldak’ımıza çıkan sonuç hayırlı olur. Cumhurbaşkanımız, vekillerimiz, diğer siyasi partilerimiz muhalefeti olsun hep birlikte çıkan sonuçtan ders çıkarırlar diye düşünüyorum” dedi.

“ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Zonguldak’ta alınan sonuç ve merkezde çıkan “Hayır” sonucunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak mitinginin olumsuz etki yapıp yapmadığı konusunda da konuşan Demirci, “Cumhurbaşkanımızın mitinginde yaşananlar Zonguldak’ta seçim sonuçlarına mutlaka etki yapmıştır. İşçi kardeşlerimizin bizim tahminimize göre provoke yapacaklarına dair Cumhurbaşkanımıza söylenmişti. Biz de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak ile yaptığımız görüşmede, madencilerin öyle bir şey yapmayacağını, ne olursa olsun Cumhurbaşkanımızın bizim devletimizin Cumhurbaşkanı olduğunu söyledik. Benim tahminime göre doğru dürüst anlatılmadı. Bu konuda Cumhurbaşkanımız ile görüşerek bunu detaylı olarak anlatacağız. Zor bir süreçten geçiyoruz, hem Türkiye, hem de Zonguldak’a hayırlı olur düşünüyorum” diye konuştu.

“ÜRETİM YAPMAK İSTİYORUZ”

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, yeni anayasa ile birlikte Zonguldak adına beklentilerinin olduğunu hatırlatarak, “Zonguldak adına beklentimiz çok, ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Zonguldak bizim açımızdan daha fazla ilgi gösterilmesi gereken bir il. İş alanlarımız yok, işsizimiz çok, her zaman dediğimiz gibi fabrikamız yok. Sadece TTK var, yer altı kömür işletmeleri var. TTK’nın iyileştirilmesi, işçi alınıp üretimin artırılması lazım. Bu konuyu Enerji Bakanımıza söyledim işçi alalım emniyetli bir şekilde iş güvenliğine dayalı üretim yapmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde gündeme gelir ve Enerji Bakanımız ile görüşebilirsek, bunları detaylı bir şekilde kendisine anlatacağız. Zonguldak’ın yeraltındaki kömürü yerüstüne çıkarılması için sendika olarak kuruma işçi alınması için elimizden geleni yapmak istiyoruz” şeklinde söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Zonguldak, adına, beklentimiz, çok’,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı