Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 11:02 Bu haber 3989 kez okundu
 
YEMEN HEYETİNDEN REKTÖR ÇUFALI’YA ZİYARET
GÜNDEM Haberi
YEMEN HEYETİNDEN REKTÖR ÇUFALI’YA ZİYARET

Zonguldak Yemenli Öğrenciler Derneği’nin, Yemen Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlediği ‘Yemen Tanıtım ve Kültür Günü’ etkinlikleri kapsamında Yemen Yükseköğretim Bakan Yardımcısı Khaled Alwsabi, Büyükelçilik Eğitim Kültür Ateşesi Tareq Mutaher ve Büyükelçilik Mali ve İdari İşler Ateşesi Abdulalmuz Aklan’dan oluşan heyet, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getiren heyet, Zonguldak’ta ülkelerini tanıtmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Yemenli heyet, Rektör Çufalı daha fazla Yemenli öğrencinin BEÜ’de eğitim görmesi isteklerini ileterek işbirliklerinin her alanda artması temennisinde bulundular.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, köklü tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Yemen’in tanıtım etkinliklerine ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu ifade ederek “Türkiye ile Yemen arasındaki derin ilişki ve farklı alanlarda gözlemlenen birlikteliklerin güçlenerek artmasını diliyorum. Üniversitemiz bünyesinde çok sayıda uluslararası öğrenci eğitim görüyor.  Onlar bu dünyanın geleceği ve dünya barışını sağlayacak temel güçlerdir” dedi. Çufalı, Yemen ile olan ilişkilere üniversite olarak aktif katkı sunmaktan mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YEMEN, HEYETİNDEN, REKTÖR, ÇUFALI’YA, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı