Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 18:24 Bu haber 8104 kez okundu
 
'Ülkücü kardeşlerime teşekkür ediyorum'
'Ülkücü kardeşlerime teşekkür ediyorum'
SİYASET Haberi
'Ülkücü kardeşlerime teşekkür ediyorum'

CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu, MHP tabanının ve ülkücülerin daha önce de belirttiği gibi ‘Hayır’ oyu verdiğini hatırlatarak bunun için teşekkür etti. AK Partilileri caddeye çıkarak kutlama yapmasını eleştiren Turpcu “15 yıldır AK Parti Zonguldaklıya hizmet etmedi. Zonguldaklılara tekrar teşekkür etsinler gerçekten çok yüksek yüksek oy aldılar” dedi.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, referandum sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Turpcu, Zonguldak’ta sonuçların ‘Hayır’ çıkmasından memnun olduklarını belirterek MHP’ye ve ülkücü kardeşlerime teşekkür ederim” diye açıklama yaptı.

Zonguldak’ta ‘Hayır’ oyunun kazanmasına rağmen AK Partililerin yaptığı kutlamaları eleştiren Turpcu “Neye sevindiklerini anlayamadım” dedi. 15 yıldır AK Partililerin Zonguldaklıya hizmet etmediği takdirde iyi oy aldığını ifade eden Turpcu “Zonguldaklılara tekrar teşekkür etsinler gerçekten çok yüksek yüksek oy aldılar” dedi.

“AK PARTİLİ OLUP DA GÖNLÜ BİZİMLE HAREKET EDEN SEÇMENLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Referandum sonrası basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Turpcu, teşkilatlarına teşekkür ederek şöyle konuştu; “Anayasanın metni, toplumun, halkın, milletin çok büyük oranda kabul etmesi gereken, mutabakat sağlanması gereken bir metin olmalıdır. Böyle bir metin olmaz, zaten sonuçlar da böyle bir metni, halkın kabul etmediğini ortaya koydu. Halkın yüzde 50'si bu anayasa metnine, Parti Devleti'ne giden, Cumhuriyeti yıkmaya hedefleyen, yeni bir devlet kurmayı hedefleyen bu anayasa baştan ölü doğmuştur. Bunun ölü doğmasına sebep olan, çok yüksek derecede oy veren hayır oyu veren başta MHP'li ülkücü kardeşlerimizin kutluyorum, onları alkışlıyorum, onlarla biz geçmişte çok kavgalar etmiştik ama bugün Türkiye'nin ulusal mutabakatında birleşmiş durumdayız bunun için onları tekrar tebrik ediyorum. Onun dışında AK Partili olup da gönlü bizimle birlikte hareket eden seçmenleri de tebrik ediyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm örgütlerini, genel merkezimizi, tüm ilçe örgütlerimizi, Zonguldak genelinde oyları arttıran İl başkanı ve yöneticilerimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm partililerimize teşekkür ediyorum.”

“AK PARTİLİLERİN NEYE SEVİNDİKLERİNİ DÜN AKŞAMDAN BERİ DÜŞÜNÜYORUM”

Zonguldak’ta ‘Hayır’ oyunun kazanmasına rağmen AK Partililerin yaptığı kutlamaları eleştiren Turpcu, şunları söyledi;  “Ben Ak Partililerin neye sevindiklerini dün akşamdan beri düşünüyorum anlayamadım ama gerçekten onların şöyle bir haklı tarafları var, Zonguldak'a hiçbir hizmet etmediler, hiçbir alanında hizmetleri olmadı şu anda Türkiye'nin parası da bitti, bundan sonra siz bakmayın hizmet edeceğiz demelerine onlar çok daha farklı mağlubiyet bekliyorlardı. Gerçekten biz daha fazla farklı galibiyet bekliyorduk o anlamda hem onlara niye sevindik diye soracağız hem de sevinmelerine böyle bu şekilde hak vereceğiz. Ben bir Zonguldaklı olarak AK Parti Zonguldak yöneticilerine ve milletvekillerine şöyle bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu halk size 15 yıldır oy verdi şimdi  yine ciddi şekilde oy aldılar, bu Zonguldaklı ya size verdiği önemi karşılığını verin. Zonguldak’a hizmet edin, maden ocaklarına işçi alın. Bugün açıklanan işsizlik verilerine göre her dört gençten birisi işsiz, toplumun yüzde 13'ü işsiz,  dolayısıyla AK Partililer Zonguldaklılara tekrar teşekkür etsinler gerçekten çok yüksek yüksek oy aldılar. Seçim sonuçlarına baktın hep köylerden oy aldılar, köylere de bir hizmet ettikleri yok, köylüler ne ister, gurbete giden gençlerin iş bulmasını ister, bunu yapıyor mu yapmıyor nüfus azalıyor köylerde mezarı kalacak genç bulunmuyor, bu anlamda da AK Partililer neyin sarhoşu olarak sevindiler, bu gerçekleri ben onlara hatırlatmak isterim.”

MHP’lilerin çoğunun ‘Hayır’ oyu verdiğini belirten Turpcu “Ben iki buçuk ay arkadaşlarımızla sahada çalıştım. Benim gördüğüm MHP'li veya ülkücülerin bir tanesi bile  Evet vereceğini söylemedi  bana.  Hep samimi olarak etrafımızı sardılar, sohbet ettik. Ben MHP'den ‘Evet’ e yöneticiler dışında oy gittiğini düşünmüyorum” dedi.

“AK PARTİLİLERİN YÜZ İFADELERİNİ GÖRDÜĞÜNÜZ VAKİT ORADAKİ UTANGAÇLIĞI GÖREBİLİYORSUNUZ”

Yüksek Seçim Kurulu’ nun (YSK) açıklamalarını değerlendiren ve yapılan itirazların ne derece ciddiye alınacağı ile ilgili soruyu yanıtlayan Turpcu “AK Partililerin ileri gelenlerinin televizyonda yüz ifadelerini gördüğünüz vakit oradaki utangaçlığı görebiliyorsunuz. 4 seçimdir uygulanıyor, mühürsüz oy pusulaları geçersizdir diye. Bizim köyde de Çaycuma Dereli köyünde üç veya dört bu tip pusula çıkmış, bunları ayırmışlar, geçersiz saymışlar. 15 veya 17 Şubat’ta zaten Yüksek Seçim Kurulu kararı aldı, bu tip zarfların ve oyların kullandırılmayacağını ve iptal edileceğini söyledi. Fakat kendi kararını hiçe saydılar” dedi.

“AK PARTİLİLERİN ERKEN SEÇİME GİTME CESARETİNİN OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Yakın zamanda erken seçim olup olmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Turpcu “Ben bu sonuçlarla Ak Partililerin erken seçime gitme cesaretinin olmayacağını düşünüyorum. Bu sonuçlar AK Parti'nin, artık her tarafta, başta Büyükşehirler olmak üzere, yani memleketin dörtte üçü terörü destekleyen, tabii ünlem işareti koyuyorum, şehirlerle çevirmiş durumda” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Ülkücü, kardeşlerime, teşekkür, ediyorum',
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı