Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 17:43 Bu haber 2874 kez okundu
 
Son Dakika: 1 Mayıs'a OHAL engeli!
Son Dakika: 1 Mayıs'a OHAL engeli!
- Haberi
Son Dakika: 1 Mayıs'a OHAL engeli!

ÖZEL HABER(Öznur GÜNEŞ)

Zonguldak’ta yıllardır kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın bu yıl ki kutlanmaları OHAL nedeniyle tehlikeye girdi. Sonucu Vali Kaban’la Bakan Soylu’nun görüşmesi belirleyecek.

Zonguldak’ ta kurulu bulunan emek örgütleri, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın kutlayabilmek için Vali Ali Kaban’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapacağı görüşmeyi bekliyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen ve dün itibariyle süresi 3 ay daha uzatılan OHAL nedeniyle 1 Mayıs kutlamalarının yapılmaması ya da kısıtlanması gündeme geldi.

REFERANDUMDAN ÖNCE GÖRÜŞME YAPILDI

1 Mayıs, Zonguldak’ta her yıl Madenci Anıtı’nda yapılan gösterilerle kutlanıyor. Yasa gereği kurulan Tertip Komitesi’nde Türk İş’e ve DİSK’e bağlı sendikalar, KESK ve TMMOB bileşenler ile kentteki kimi sivil toplum örgütlerinin yöneticileri bulunuyor. Bu yıl da çalışmalarına başlayan emek örgütleri, referandum öncesi Vali Kaban’la bir ön görüşme yaparak durumu değerlendirdi.

MADENCİ MEYDANA ÇIKMAK İSTİYOR

Konuyla ilgili gazetemizin sorusunu yanıtlayan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Vali Kaban ile görüştüklerini, kendisinin İçişleri Bakanlığı ile görüşme sonucunu beklediklerini ifade etti. Demirci, sadece Zonguldak için değil ülke geneli için olumlu karar çıktığı takdirde maden işçisinin 1 Mayıs’ta Zonguldak’ta meydanlarda olacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, Dakika:, 1, Mayıs'a, OHAL, engeli!,
Yorumlar
Haber Yazılımı