Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:17 Bu haber 2587 kez okundu
 
SERACILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ VE YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ BAŞLIYOR
GÜNDEM Haberi
SERACILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ VE YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ BAŞLIYOR

Ülkede artan nüfus ve tüketici taleplerindeki çeşitlilik nedeniyle taze sebzeye olan talep artışı günümüzde mevsimsel değişikliklere karşın devam ediyor. Tüketici talepleri de dikkate alınarak, örtü altı sebze yetiştiriciliğinin devamının sağlanabilmesi, örtü altı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve üreticilere aileleri ile birlikte çalışabilecekleri bir iş alanı yaratmak için Zonguldak İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Zonguldak İl Özel İdaresi ortaklığı ile  'Seracılığın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi' gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında Zonguldak Merkez ve İlçelerinde 500 metre kare alana sahip, damla sulama sistemli, modern modüler yüksek plastik tünel seralar kurulacak. Proje yüzde 10 peşinat, ilk 2 yıl ödemesiz ve sonraki 3 yıl eşit taksitlerle geri ödeme şeklinde planlanıyor.

Üreticilerin proje başvurularında; sera kurulacak alandaki arazinin uygunluk durumuna (toprak yapısı,  arazi eğim durumu, sulama imkânı ve diğer enerji gereksinimlerine) dikkat edilecek.

Projeye katılmak isteyen üreticilerin İl ve İlçe Müdürlüklerine 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SERACILIĞIN, GELİŞTİRİLMESİ, VE, YAYGINLAŞTIRILMASI, PROJESİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı