0
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 16:45 Bu haber 3356 kez okundu
 
SIRADAKİ HEDEF ‘MİLLİ TAKIM’
SPOR Haberi
SIRADAKİ HEDEF ‘MİLLİ TAKIM’

Mersin’de yapılan Okul Sporları Liseler Arası A Grubu Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Didem Berfin Konuk ve Emirhan Konuk, Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdiler.

Liseler Arası A Grubu Türkiye Şampiyonası 9-10 Nisan tarihlerinde Mersin’de gerçekleşti. Zonguldak’ı temsilen müsabakalarda Sınav Lisesi öğrencisi Didem Berfin Konuk ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Demir mücadele ettiler. Genç Kızlar’da disk atma kategorisinde oldukça iyi performans sergileyen Didem Berfin Konuk ve Genç Erkekler’de disk atmada Emirhan Demir Türkiye üçüncüsü olarak hafta sonu Bursa’da gerçekleşecek Atmalar Kış Türkiye Şampiyonası’nda mücadele etmeye hak kazandılar. 

ALTINTAŞ: “EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALACAKLAR”

Antrenör Çetin Altıntaş’ın öğrencileri Didem Berfin Konuk ve Emirhan Demir, Bursa’da ki müsabakalarda ilk ikiye girmeleri halinde Milli takıma girebilecekler. Sporcularına güvendiğini ifade eden antrenör Çetin Altıntaş, “Sporcularımın hedefi Milli takım. Hafta sonu Bursa’da gerçekleşecek müsabakalarda ilimizi en iyi şekilde temsil edecekler. Başarı ile döneceklerini düşünüyorum ve sporcularıma başarılar diliyorum. Emeklerinin karşılığını alacaklar.” dedi.

ILGIN: “3 YILDAN BERİ BU YARIŞLARA HAZIRLANMAKTADIR”

Sınav Lisesi Okul Halil Vecdi Ilgın ise Genç Kızlar kategorisinde Türkiye üçüncüsü olan Didem Berfin Konuk’a her zaman destek olacaklarını ifade ederekü “Öğrencimiz 3 yıldan beri bu yarışlara hazırlanmaktadır. Bu derece düzenli çalışmanın sonucudur. Öğrencimizin önümüzde ki yıl Türkiye şampiyonu olacağına inancım tamdır. Çünkü öğrencimiz antrenmanlarda attığı mesafenin altında atmıştır. Önümüzdeki yıl bu çalışma ile müsabakada şansıda yanında olursa kesin şampiyon olacaktır. Bu vesile ile ayrıca öğrencinin yetişmesinde payı olan Gençlik Spor Müdürlüğü atletizm antrenörlerinden Çetin Altıntaş’a da teşekkür ederim.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: SIRADAKİ, HEDEF, ‘MİLLİ, TAKIM’,
Yorumlar
Haber Yazılımı