Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 16:37 Bu haber 1317 kez okundu
 
RABİA UZEL’DEN RESİM SERGİSİ
GÜNDEM Haberi
RABİA UZEL’DEN RESİM SERGİSİ

Ankara’da kendi atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam eden Rabia Uzel’in resim sergisi Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde resim severlerin beğenisine sunuldu.

 

Suluboya ve yağlıboya teknikleri üzerinde ve hepsi de orijinal çalışmaların yer aldığı yaklaşık 30 adet resim sergisi Pazar gününe kadar açık kalacak.

 

Sergi hakkında bilgi veren sanatçı Rabia Uzel, “Sergimiz suluboya ve yağlı boya teknikleri üzerine, hepsi orijinal bir çalışma. Yaklaşık 30 adet resimlerimiz var. Suluboyalarda fotoğraftan yorumlama yaparak çalışıyorum. Yağlı boyalarda da figüratif ağırlıklı sürrealist çalışıyorum. Bu benim 4. Kişisel bir sergim. 30’u aşkın sergiye katıldım. Zonguldaklıyım, Ankara’da yaşıyorum. Zonguldak’taki ilk sergim. Daha önce Ankara, İstanbul, Datça ve farklı yerlerde ama Ankara ağırlıklı yerlerde sergi açtım ama ilk sergim 1996 yılında Zonguldak’taydı. Bir bu sergiyi açtım. Ben öğretmenim ders veriyorum, kendi atölyem var Ankara’da resim teknikleri dersleri veriyorum. Bazı sanat ve okullarda dersler veriyorum. Çocuk ve yetişkin gruplarına her yaş grubuna ders veriyorum. Kendi çalışmalarıma da devam ediyorum. Aktif olarak sanatın içindeyim” dedi. 22 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak sergiye yoğun ilgi olduğu gözlendi.

 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: RABİA, UZEL’DEN, RESİM, SERGİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı