İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Uysal çağrıda bulundu
Uysal çağrıda bulundu
Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 14:48 Bu haber 7467 kez okundu
 
MESELE MEMLEKET; ÖYLEYSE EVET...
** Abdullah Karagüzel, “Değişen 18 maddenin özeti ‘Yönetimde istikrar, temsilde adalettir’ ** Mustafa Çağlayan, “Türkiye güçlü şekilde evet diyecek. Zonguldak’ta bundan geri kalmayacak”
SİYASET Haberi
MESELE MEMLEKET; ÖYLEYSE EVET...

AK Parti Zonguldak Belediye Meclis üyeleri Abdullah Karagüzel ve Mustafa Çağlayan İnanış’ı ziyaret edip Adnan Küçükvar’ın referandumla ilgili sorularını cevaplandırdı.

 Abdullah Karagüzel, ‘Neden Evet’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Türkiye’nin büyümesi bu bağlamda daha çok karar vermesi için ‘Cumhurbaşkanlığı sistemi’ne evet diyoruz.

Mustafa Çağlayan, referandumu şöyle değerlendirdi.

- 18 maddeyi yönetimde istikrar temsilde adalet şeklinde yorumlayabiliriz. Halk oylamasında milletimizin teveccühü ile evet çıktığında mutlak 50+1 ile milletin seçtiği hükümet kurulacak, koalisyon ihtimali olmayacaktır. Bu da yönetimde istikrarı sağlayacaktır. Temsil de adalet kısmında ise aynı günde aynı sandıkta seçim olacağı için vatandaşın kendi istediği milletvekiline tercihini kullanacaktır. Böylece daha güçlü ve uzlaşmacı meclis tablosu ortaya çıkacaktır.

- Abdullah Karagüzel, ‘Padişah mı seçiyoruz’ sorusuna “AK Parti’nin temel ilkelerinden biri üç dönem şartı. Farklı kurum ve STK’larda uygulanmaya başladığında; bugün bu üç dönem şartından rahatsız olanlar bu eleştiriyi kullananlardır. Yani, koltuğuna yapışanlardır. Seçilecek Cumhurbaşkanı  50 oy almak zorunda. İkinci dönem seçilebilirse ya da aday olabilirse böyle bir göreve talip bunun neresi padişahlık. Bu tamamen ülkenin istikrarsızlığından nemalandığı bir yalandır.

Mustafa Çağlayan, Zonguldak’ta seçim çalışmalarını şöyle noktaladı; “ Bugün getirilen anayasa değişikliği darbecilerin, bundan nemalan vesayetçilerin ülke üzerinden elinin çektirildiği seçim olacaktır. Bu bağlamda Türkiye halkı güçlü bir şekilde evet diyeceği Zonguldak’ın da bundan geri kalmayacağını düşünüyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MESELE, MEMLEKET;, ÖYLEYSE, EVET...,
Yorumlar
Haber Yazılımı