Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 18:30 Bu haber 6396 kez okundu
 
KİM BU RANTÇILAR?
Ahmet Altun, toplantıdaki tartışmalara neden müdahele etmediğini “Hepsinin ucunda rant ve para var” diye açıkladı.
GÜNDEM Haberi
KİM BU RANTÇILAR?

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, gurup toplantısında Kayınova ve Türkçelik arasında komisyon seçimleri ve adayları konusu için gerildiklerini söyledi. Kayınova’ nın ‘İstifam cebimde” sözlerine sert yanıt veren Altun “Parti ilkeleriyle çalışmak istemiyor, ilkeleri benimsemiyor anlamı çıkartırım ki yolu açık olsun derim” dedi.

İl Başkanı olarak tartışmalara ve gerilmelere neden müdahele etmediğini sorduğumuz Altun “Görüşülen konular hassas konular, bunların hepsinin ucunda rant ve para vardır. Yoksa parasız bir konu niye gündeme gelsin ki?” dedi. Türkçelik ise, parti içindeki konuları sokağa taşımayacaklarını belirterek “Gönlünü alırız” dedi.

 

ÖZEL HABER: Öznur GÜNEŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, partinin gurup toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Mehmet İzzet Türkçelik ile Meclis Üyesi Atınç Kayınova’ nın yaşadığı polemikle ilgili İnanış’ a konuştu.

Meclis Üyesi Dr. Atınç Kayınova, CHP Gurup Toplantısında Türkçelik’le komisyon üyeleri seçimi için tartışma yaşadığı ve toplantıyı terk ettiği yerel basında yer almıştı. Kayınova, parti içinde yaşananlardan rahatsızlık duyduğunu belirterek ‘İstifam cebimde” diye açıklama yapmıştı. Toplantıda komisyon seçimleriyle ilgili görüşme yapıldığını belirten Altun, Türkçelik’in aday önerisi olduğunu belirterek “Komisyonlara aday var mı?’ diye sormama rağmen aday olmadılar. Bazı arkadaşların da iki komisyonda görev almasına tepki olarak toplantıyı terk etti” dedi.

Gurup toplantılarında yaşanan tartışmalar ve gurup kararlarına uymamaları gündeme gelen CHP içinde bir disiplinsizlik, yönetim zafiyeti olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Altun “Görüşülen konular hassas konular, bunların hepsinin ucunda rant ve para vardır” dedi.

ALTUN: “BAZI ARKADAŞLARIN DA İKİ KOMİSYONDA GÖREV ALMASINA TEPKİ OLARAK TOPLANTIYI TERK ETTİ”

İl Başkanı Altun, o gün gurup toplantısında yaşananları şöyle anlattı; “O gün toplantıda komisyon seçimleri vardı, komisyon seçimlerinde adaylar belirlenir. Kapalı oy açık tasviple yapılır. Mehmet İzzet Türkçelik komisyonlara kimleri aday gösterdiğini öneri olarak sundu. Komisyon sayısından fazla aday olmadığı için komisyonlar öyle tezahür etti. Bazı arkadaşlar ‘Komisyonlara aday var mı?’ diye sormama rağmen aday olmadılar. Bazı arkadaşların da iki komisyonda görev almasına tepki olarak toplantıyı terk etti. Onun dışında bir şey olmadı. Kendisi hiçbir yere aday olmadı. Kendi aralarındaki diyalogtan ‘Ben toplantıyı terk ediyorum’ dedi. Öbürü de ‘Güle güle’ dedi. Toplantıyı kendi hür iradesiyle terk edebilirler. Herhangi bir müdahelede bulunmadım.

ALTUN: “İLKELERİ BENİMSEMİYOR ANLAMI ÇIKARTIRIM Kİ YOLU AÇIK OLSUN DERİM”

Meclis Üyesi Atınç Kayınova’nın “İstifa cebimde” sözlerini değerlendiren Altun, şöyle konuştu; “Bunlar komisyonlarda, yönetim kurullarında olağana şeyler. İstifa edip etmemek kişinin hür iradesine bağlıdır. İstifa edebilir, ben hiç kimseye; ‘Ben istifa ediyorum, çalışmak istemiyorum’ dedikten sonra, bizle çalışmak istemiyor, parti ilkeleriyle çalışmak istemiyor, ilkeleri benimsemiyor anlamı çıkartırım ki yolu açık olsun derim. Onun dışında ‘Niye ediyorsun, niye etmiyorsun. Aman dön’ diyemem.”

ALTUN: “BUNLARIN HEPSİNİN UCUNDA RANT VE PARA VAR”

CHP içinde daha önce de yaşanan tartışmaların yönetim zafiyeti olup olmadığını sorusunu yanıtlayan Altun, şöyle konuştu; “Görüşülen konular hassas konular, bunların hepsinin ucunda rant ve para vardır. Yoksa parasız bir konu niye gündeme gelsin ki? Bu konudaki herkes görüşlerini söyleyebilir. Sorumluluk alır ya da almaz. Ben uzun yıllar çok yönetimlerde çalıştım. Sonuçta kararlar oy çokluğuyla alınır, tartışmalı olur. Yeter ki kırıcı olmasın. Bu disiplinsizlik olarak algılanamaz. O zaman biat kültürü olsa yönetim kuruluna ne gerek var? Parti meclisine ne gerek var, guruba ne gerek var? Başkan söyler ötekiler imzalar. Onun için disiplinsizlik diye bir şey kabul etmiyorum. Tartışmalar doğrudur ama yönetimin hür iradesini kullanmasıyla alakalıdır.”

TÜRKÇELİK: “ARKADAŞIMIZ BİRAZ ÜZÜLMÜŞ KONUŞURUZ GÖNLÜNÜ ALIRIZ”

Kayınova’nın polemik yaşadığı CHP gurup Başkan Vekili Türkçelik ise “Parti bizim ailemiz, aile içinde olan şeyleri biz sokağa taşımayız. Atınç arkadaşımız biraz üzülmüş, biz kendisiyle görüşürüz, konuşuruz, gönlünü alırız. Hiç bir sıkıntı olmaz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİM, BU, RANTÇILAR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı