Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 17:07 Bu haber 12158 kez okundu
 
İlk Milli Gaz Maskeleri ve Filtreleri Zonguldak’ta üretilecek
Zonguldaklı işadamları Murat Uzun ve Fatih Furtun’un girişimleriyle Türkiye’nin ilk Milli Gaz Maskeleri ve Filtreleri Zonguldak’ta üretilebilir konuma gelerek, üretim tesisinin açılışı 23 Nisan günü gerçekleştirilecek.
EKONOMİ Haberi
İlk Milli Gaz Maskeleri ve Filtreleri Zonguldak’ta üretilecek

İsmini “Fabrika Yaşam Kampüsü” konulan üretim tesisi Elvanpazarcık Beldesi Hayat Mahallesi Çaydamar Kokaksu mevkiinde 17 dönümlük arazi üzerine yapılan tesisin Zonguldak ekonomisine de önemli katkılar sunacağını belirten Murat Uzun, “2008 yılında yerli sermaye ile Türkiye’nin ilk CE belgeli Toz Maskesini üreten, bugün Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesi ve ürün çeşidine sahip üretici olan firmamız, aradan geçen zaman içerisinde birçok ilke imza attı. 2014-2017 yılları arasında yaptığımız AR-GE ve makine yatırımları ile seri üretim aşamasına geldiğimiz gaz maskeleri ve filtkreleri ile bu alanda Türkiye’nin ilk ve tek yerli üreticisi  olmanın gururunu yaşıyoruz. Böylece dışa bağımlı olduğumuz Gaz Maskesi ve Filtrelerinde, kimyasal ve biyolojik saldırılar dahil güvenlik güçlerimiz ve sanayimizin ihtiyaç duyduğu Türkiye’nin ilk Milli Gaz Maskeleri ve Filtrelerini ülkemizin güzel şehri Zonguldak’ta  üretebilir konuma geldik.

Şimdi de tüm üretimimizi daha modern ve entegre bir tesiste yapabilmek için ismini ‘Fabrika yaşam Kampüsü’ koyduğumuz, Osmanlı-Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarladığımız ve alanında Avrupa’nın en büyüğü olacak üretim tesisimizin temelini atacağız” dedi.

Yaklaşık 17 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek üretim tesisinin açılışının 23 Nisan Pazar günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, Milli, Gaz, Maskeleri, ve, Filtreleri, Zonguldak’ta, üretilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı