Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 12:38 Bu haber 4284 kez okundu
 
HEDEF ‘1071’ KAN BAĞIŞI
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milli Eğitim'e bağlı okullarda Kızılay tarafından kan bağış kampanyası düzenlenecek.
GÜNDEM Haberi
HEDEF ‘1071’ KAN BAĞIŞI

Türk Kızılay’ı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç yaptığı açıklamada Samsun'da 912 olan kan bağış rekorunu 1071 olarak kırmak istediklerini söyledi.

Ergenç yaptığı açıklamada, “3 Mayıs'ta Ereğli ilçemizde Malazgirt Zaferine ithafen 1071 adet kan bağışını hedefliyoruz. Şu anda Türkiye'de Milli Eğitim'e bağlı okullar arasında kan bağış rekoru Samsun'da 912 olarak kayıtlara geçti.  Ereğli’nin, Sayın Kaymakamımız ve tüm sivil toplum kuruluşların desteğiyle bu kan bağış rekorunu kırmak istiyoruz.

3 Mayıs'ta Tüm duyarlı vatandaşlarımızı, 18 yaş ve üzerindeki tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi bu kampanyamıza bekliyoruz.” dedi.

ENGELLİLER İÇİN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENECEK

Türk Kızılay’ı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, Zonguldak'ta engelliler için kan bağış kampanyası düzenleneceğini de belirtti.

Aydın Ergenç yaptığı açıklamada, “5 mayısta eski kilimli duraklarının olduğu yerde kan bağış kampanyamızı düzenleyeceğiz. Bu bağış kampanyasını da inşallah geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Engelliler Derneği Başkanı sayın Hüseyin Şirin ile görüşüp her yıl aynı gün ve aynı ay içerisinde bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. İnşallah onda da başarılı olacağız. Bu kan bağışında engelleri kaldırıyoruz. Kampanyamızın asıl hedefi hem engelli kardeşlerimizin kan bağışı yapmasını sağlamak, hem de bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEDEF, ‘1071’, KAN, BAĞIŞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı