Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 18:32 Bu haber 2197 kez okundu
 
'Hayır mücadelemiz daha bitmedi'
'Hayır mücadelemiz daha bitmedi'
- Haberi
'Hayır mücadelemiz daha bitmedi'

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, referandum çalışmalarında yapılan çalışmalarda kendilerine destek veren başta Milletvekili Şerafettin Turpcu olmak üzere herkese teşekkür etti.

YSK’nın referandum seçimlerinde kanunu çiğnediğini ileri süren Akyol “Hayır mücadelemiz daha bitmedi” dedi.

 

Akyol’un açıklaması şu şekilde;

 

“16 Nisan Referandumuna giden süreçte, devletin gücünü ve imkanlarını arkasına alanlara karşı, eşit olmayan koşullara ve her türlü olumsuzluğa rağmen sürdürdüğümüz mücadeleyi kazandığımızı biliyoruz. Kampanya süresince, CHP Çaycuma Kadın Kolları Başkanı Nilgün Temelkuran, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çakır ve Gençlik Kolları Üyelerinden oluşan ekip, büyük bir gayret ve özveriyle kapı kapı gezerek halkın doğru bilgilendirilmesi için çalışmışlardır. Bizler de Milletvekilimiz Şerafettin Turpcu ile birlikte referandum sürecinin, hem kişisel, hem vicdani, hem ülkesel, hem de tarihi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, son güne kadar halkın `neye evet neye hayır` dediğini bilerek oy kullanması için çabaladık, köy köy gezerek anayasayı anlattık. Referandum gününe kadar, kendi imkanlarıyla gecesini gündüzüne katan, emek veren, olmayan parasını harcayan, gerekirse evinin rızkını vatanın geleceği için harcayan, çabalayan, adalet, demokrasi ve Cumhuriyetimiz için mücadele eden, seçim günü ise yemek yemeyi, su içmeyi bile unutarak sandıkları koruyan partililerimize ve Hayır için çalışan tüm yurttaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Onlar bu seçimin isimsiz kahramanlarıdır. Aydınlık geleceği bu fedakar insanlıların bu çabasıyla kuracağız! Bu emekçilerimiz, ülkenin kurucu değerleri ve Cumhuriyeti yaşatmak için, dişini tırnağına takarak HAYIR mücadelesi verirken, podyumda poz verip, mücadeleye omuz vermeyen kişileri de bir kenara kaydettiğimizin bilinmesini istiyorum.”

“Devletin açıktan evet lehine taraf olduğu bu referandumda her türlü manipülasyona rağmen kesin olmayan oylama sonuçlarına göre ancak yüzde 51’lik bir oranla evet çıkmıştır. Sonucu referandum değil, verdiği skandal kararla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tayin etmiştir. Kanun, “Üzerinde mühür bulunmayan zarflar geçersiz sayılır. Üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü olmayan zarflar geçersiz sayılır. Arkasında sandık kurulu mührü bulunmayan oy pusulaları geçersiz sayılır” demektedir. YSK kanunu çiğnemiştir. Son olarak, Hayır mücadelemiz daha bitmedi. Yaşadığımız sürece, demokrasi, Cumhuriyet ve aydınlık bir Türkiye için mücadeleye devam edeceğiz. Sandığa giderek oylarını kullanan ve yurttaşlık görevini yerine getiren, iradesini sandığa yansıtan seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Kampanya boyunca mahallede, köy köy, sokak sokak gezerek Hayır’ı örgütleyen parti yöneticilerime, belde başkanlarıma ve yönetimlerine belediye başkanlarımıza Köy çalışmalarımızda parti disiplini içerisinde verilen görevi yerine getiren önceki dönem ilce başkanlarım sayın Şeref Köktürk, Umut Başoğlu, Aziz Odabaş, Aydın Vardan, Zeki Dirlik’e ilçe başkanlığımızla beraber programlara katılan önceki dönem bakanlarımızdan sayın Hasan Gemici ye  partililerimize ve Hayır için çalışan tüm yurttaşlarımıza bir kez daha yürekten teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Hayır, mücadelemiz, daha, bitmedi',
Yorumlar
Haber Yazılımı