Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:42 Bu haber 2681 kez okundu
 
GENÇLER ZONGULDAK’TA KARŞI KARŞIYA
SPOR Haberi
GENÇLER ZONGULDAK’TA KARŞI KARŞIYA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yer alan ve Zonguldak'ın ev sahipliğinde oynanan Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları başladı. Şampiyonanın açılış seremonisine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, , İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Basketbol İl Temsilcisi Adnan Yakut, öğretmenler ve sporcular katıldı.

Zonguldak ev sahipliğinde oynanan müsabakalarda erkekler ve kızlar farklı spor salonlarında mücadele ediyorlar. Erkek takımları Site Spor Salonu’nda, kız takımları ise Kilimli Spor Salonu’nda müsabakalara çıkıyorlar. Öte yandan Zonguldak ise Genç Erkekler Grubu’nda Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi ile mücadele ediyor.

Şampiyonada mücadele eden takımların isimleri şu şekilde:

Genç Erkekler A Grubu’nda; İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Bursa Özel Özlüce Sınav Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, B grubunda Ted Samsun Kolej Özel Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Özel Tedkirdağ Aka Koleji, İstanbul Özel Güneşli Doğa Anadolu Lisesi,

Genç Kızlarda ise A Grubu’nda; Özel Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Tekirdağ Özel ÇRK. M. Fen Bil Anadolu Lisesi, B grubunda ise İstanbul Özsel Florya Doğa Anadolu Lisesi, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, İzmit, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Balıkesir Özel Burhaniye Açı Anadolu Lisesi olmak üzere toplamda 16 takım final bileti alabilmek için mücadele edecek.

ZONGULDAK ATATÜRK ANADOLU LİSESİ MAĞLUP

Şampiyonada Zonguldak'ı temsil eden mücadele eden Atatürk Anadolu Lisesi ilk maçında İzmir Boğaziçi Koleji ile karşı karşıya geldi. Atatürk Anadolu Lisesi ilk maçından 87-44 mağlup ayrıldı.

4 gün sürecek olan yarı müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLER, ZONGULDAK’TA, KARŞI, KARŞIYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı