0
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 13:52 Bu haber 3789 kez okundu
 
‘GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ’ SAHNELENECEK
SANAT Haberi
‘GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ’ SAHNELENECEK

Sivas Devlet Tiyatrosu'na ait ‘Geçmiş Zaman Olur Ki’ 1 perdelik oyun Zonguldak Devlet Tiyatrosu’nda sahne alarak izleyicisi ile buluşacak.

Münir Canar’ın yazdığı, Burak Fındıkcı’nın yönetmenliğini yaptığı oyun Atatürk Kültür Merkezi Zonguldak Devlet Tiyatro sahnesinden 19 Nisan Cuma saat 20.00 ve 20 Nisan Cumartesi saat 14.00 ile 20.00 saatlerinde tiyatro severlerle buluşacak.

13 yaş ve üzeri seyircilerin izlemesi tavsiye edilen oyunun konusu:  Günümüz dünyası ekonomisinin iniş-çıkışları her vatandaşın ayak uydurması gereken bir durum. Peki ya bunun için çabalayan kişi Karagöz olursa ne olur? Ne gibi sorunlarla karşılaşıp bunları nasıl çözer? Ya da dünya siyasetinde hemen her vatandaş söz sahibi olmak isterken; buna niyetlenenlerden biri de bizim Kavuklu olursa? Vaatleri ve gerçekleştirdikleri birbirini tutar mı?Kendinden ödün vermeyi her zamanki gibi yanlış algılayan Karagöz ile, Politika'nın patikalı yollarında ilerlemeye çalışan Kavuklu'nun öyküsünü geleneksel bir üslupla anlatmaya çalışıyoruz. Sürçülisan ettiysek, affola.

Oyuncular  M. İnanç Keteci, Serkan Yanar, İsmail Tütüncü,  Burak Fındıkcı. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘GEÇMİŞ, ZAMAN, OLUR, Kİ’, SAHNELENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı