Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 13:14 Bu haber 4764 kez okundu
 
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
- Haberi
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu

Zonguldak’ta Melahat Çöğendez ve İl Özel İdaresi'nde Şube Müdürü Hasan Çöğendez çiftinin oğulları, 11 yıl önce hayatını kaybeden oğulları Eren Çöğendez’in anısına geleneksel hale gelen bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikten elde edilen gelir ise beyin felci hastası 2 yaşındaki Öykü Onur'un tedavisinde kullanılacak. Duygusal anların yaşandığı gecede Kozlu Halk Eğitim Merkezi Performans Grubu’nun şarkıları büyük beğeni topladı.

HABER VİDEOSU

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Zonguldak’ta 11 yıl önce hayatını kaybeden Eren Çöğendez anısına Kozlu Halk Eğitim Merkezi Performans Grubu’nun katkısıyla ‘Sevgi Şarkıları’ adlı bir etkinlik yapıldı. Etkinlikten elde edilen gelir ise beyin felci hastası 2 yaşındaki Öykü Onur'un tedavisinde kullanılacak.

Ev kadını Melahat ve İl Özel İdaresi'nde Şube Müdürü Hasan Çöğendez çiftinin oğulları Eren Çöğendez, 8 yaşında bağırsak kanserine, bu hastalığı yendikten 2 yıl sonra da lösemiye yakalandı. ABD'daki Duke Üniversitesi Hastanesi'nde 22 Mart 2005'te ilik nakli yapılan Eren, ilaçların yan etkisiyle organlarının tahrip olması sonucu 21 Aralık 2006'da yaşamını yitirdi. Eren Çöğendez'in ailesi, çocuklarının ölümünden sonra her doğum gününde anma programı düzenledi.

 

Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) yapılan etkinliğe; Kozlu İlçe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ali Doğu, Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte Şef Mustafa Kömürcü’ nün yönetiminde Performans Gurubu’nun seslendirdiği türküler, Türk Sanat Müziği eserleri ve pop şarkılar izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Konser sonrası sahneye Eren Çöğendez’in anne ve babası Melahat- Hasan Çöğendez çifti çıkarak Şef Mustafa Kömürcü’ ye teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

ÇÖĞENDEZ: “ETKİNLİĞİN GELİRLERİYLE OKULLARIMIZ VE ONKOLOJİ SERVİSLERİNE KATKILAR YAPIYORUZ”

Anne Çöğendez, duygulandıran ve ağlatan konuşmasında “Her sene yaptığımız doğum günüyle ilgili bir etkinliğimiz oluyor. Her sene oğlumuzun doğum gününde bir etkinlik yapıyorum. Bunun gelirleriyle de okullarımız ve Onkoloji Servislerine katkılar yapıyoruz. Bu sene de elimizden ne gelirse yapmak üzere toplandık. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Öyle bir noktaya geldik ki, bundan sonra da bu etkinliklere devam edeceğiz” dedi.

KARAKAYA: “BURADA YER ALMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

Kozlu Kaykamakamı Karakaya, etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Güzel yavrumuz cennetten bir yerlerden bizi izliyor. Bu güzel etkinliği bizimle paylaşıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

AKDEMİR: “BU DESTEKLERLE BAŞKA BİR YAVRUMUZA ŞİFA KAZANDIRACAĞIZ”

Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir ise geceyi düzenleyen Çöğendez Ailesine teşekkür ederek “Değerli anne ve babamız 11 yıldır bu etkinliği yapıyorlar. Cennetteki yavrumuzu anmaya çalışıyoruz. Bu gece ki etkinliğimiz biraz daha farklı. Sizlerin ve ailenin desteğiyle yavrumuza şifalar kazandıracağız. Bu güzel geceyi hazırlayan Mustafa Hocamızı tebrik ediyorum” dedi.

Öykü Onur'un babası işsiz Olcay Onur ise çocuğunun tedavisinin sürdüğünü ifade ederek, "Melahat hanım, bizi ziyaretinde Öykü bebeğe bir şeyler yapmaları gerektiğini söyledi. Allah Melahat abla gibi bir insanı çıkardı karşımıza. Bu davranışı taktire şayan. Çünkü, gerçek ihtiyaç sahiplerine yerinde gidip görerek ulaşırız. Benim ihtiyacım olduğu belli. Buradan elde edilecek gelirle çocuğumun tedavisini yaptıracağım inşallah" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eren'in, anısı, başka, bir, çocuğa, umut, oldu,
Haberin Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Eren'in anısı başka bir çocuğa umut oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı