0
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 14:34 Bu haber 3139 kez okundu
 
EBRU, TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI
GÜNDEM Haberi
EBRU, TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk süsleme sanatları sergisi Tekel Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

Zonguldak il kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor il müdürlüğü, Fatih Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen serginin açılışına; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Şahin, Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, il Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı’nın yanı sıra şube müdürleri ile kursiyerler katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Vali Erdoğan Bektaş serginin hayırlı olması temennisinde bulunarak, sergide yer alan Ebru, Tezhip ve Minyatür’leri tek tek gezerek inceledi ve Resim öğretmeni Nihan Durmuş’tan eserlerle ilgili bilgi aldı.

“ELLERİNE SAĞLIK, EMEKLERİNE SAĞLIK. DEVAMINI DİLİYORUZ”

Sergide yer alan eserleri hazırlayan öğretmen ve kursiyerlere teşekkür eden Vali Baktaş, “Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor müdürlüğümüz, Gençlik Merkezimiz ve kursiyerlerimiz işbirliği etmişler, aylarca çalışmışlar göz nurlarını dökmüşler, emek vermişler ve bu eserlerle Zonguldak’ın huzuruna çıkmışlar. Başta hocalarını ve kursiyerlerimizi tebrik ediyoruz. Böyle şeyler olmayınca hayatımız ne oluyor; çok monoton, çok tek düze kalıyor. Hayatın biraz daha yaşanılır bir hale gelebilmesi için renklendirilmesi, tatlandırılması, güzelleştirilmesi lazım. Onu da ancak kimler yapabilir, sanatçılar yapabilir. Sağ olsunlar, kendilerine teşekkür borçluyuz. Ufak, ufak, ince, ince hayatın ilk bakışta fark edilmeyen köşelerini güzelleştirmişler, tatlandırmışlar. Kendilerine şehrimiz adına teşekkür borçluyuz. Ellerine sağlık, emeklerine sağlık. Devamını diliyoruz” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş sergiyi incelemesinin ardından ebru sanatını denedi ve kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: EBRU,, TEZHİP, VE, MİNYATÜR, SERGİSİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı