Haber Detayı
15 Nisan 2017 - Cumartesi 07:27 Bu haber 7466 kez okundu
 
‘Bu yapı sıkıntılı’
SP il Başkanı Kar, Memur-Sen’e ‘hayır’ ziyareti için gitti
SİYASET Haberi
‘Bu yapı sıkıntılı’

***Saadet Partisi il Başkanı Sadık Kar, Memur-Sen il temsilcisi Kamuran Aşkar ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticilerine ‘hayır’a destek ziyaretinde bulundu.

***Aşkar, “Her ne kadar Memur-Sen Genel Merkez görüşünü evet olarak açıklasa da, Memur-Sen bir milyonluk büyük bir camia içinde farklı görüş ve zümreleri de kapsayan büyük bir teşkilat”

***Kar, “Bu yapı sıkıntılı olacağından bu yapının doğru olmadığına inandığımız için hayır diyoruz. Bu nedenle biraz daha düşünelim daha sağlıklı bir anayasa yapalım anlamında hayır diyoruz”
 

HABER: Çetin ÖZDEMİR

Saadet Partisi(SP) il Başkanı Sadık Kar, 16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği halk oylaması öncesinde “Hayır”a destek için ziyaretlerini sürdürüyor.

 Memur-Sen il Temsilcisi Kamuran Aşkar’ı da ziyaret eden Kar, yeni sistemin Türkiye açısından sakıncaları olduğunu ifade ederek, “Bu yapı sıkıntılı olacağından bu yapının doğru olmadığına inandığımız için hayır diyoruz. Bu nedenle biraz daha düşünelim daha sağlıklı bir anayasa yapalım anlamında hayır diyoruz” dedi.

AŞKAR: REFERANDUMDA NE ÇIKARSA ÇIKSIN ÖNCELİKLE DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaret de ilk konuşan Memur-Sen il Temsilcisi Kamuran Aşkar, “Her ne kadar Memur-Sen Genel Merkez görüşünü evet olarak açıklasa da, Memur-Sen bir milyonluk büyük bir camia içinde farklı görüş ve zümreleri de kapsayan büyük bir teşkilat. Dolayısıyla aramızda her siyasi görüşten olabilen ve referandum konusunda farklı düşünebilen kardeşlerimiz de mevcut. Bunun demokratik bir kitle örgütüne yakışan bir tavır olduğunu düşünüyorum. Biz defalarca söyledik yine söylüyoruz, bu referandumda ne çıkarsa çıksın öncelikle devletimize milletimize hayırlı olsun. Bu referandumdan çıkan sonuçtan sonra kimsenin kimseyi İzmir’den denize dökme ya da, kimsenin kimseyi ötekileştirme lüksü yoktur. Biz bu ülkede yaşayan 78 milyon bir olmak, diri olmak, kardeş olmak ve birbirimizi Allah rızası için sevmek durumundayız” diyerek 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa değişikliği referandumunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

KAR: BU YAPININ DOĞRU OLMADIĞINA İNANDIĞIMIZ İÇİN HAYIR DİYORUZ

Anayasa değişikliğine neden hayır dediklerini anlatan SP il Başkanı Sadık Kar ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.  

“Bu sistemde başkanı denetleyecek olan herhangi bir makam yok. Anayasa Mahkemesi’nin 12 üyesi Cumhurbaşkanı,3’ü de Meclis tarafından belirleniyor. HSK’nın 13 üyesinden 6’sını Cumhurbaşkanı, diğerini de Bakanlar atıyor. Sizin atadığınız kişi tekrardan sizi yargılayabilir mi? Böyle bir yönetim sizi rahat şekilde yargılayamayacağı için sıkıntı oluşturabilir. Recep Tayyip Erdoğan’a bugün güveniyoruz ama 2019’da başka bir yapı ortaya çıkarsa nasıl bir durum oluşabilir? Bu yapı sıkıntılı olacağından bu yapının doğru olmadığına inandığımız için hayır diyoruz. Bu nedenle biraz daha düşünelim daha sağlıklı bir anayasa yapalım anlamında hayır diyoruz. Niyetimiz hayırdır akıbette hayır olur inşallah.  Son dönemde yapılan propagandalarda insanlar birbirlerini hain olarak lanse etmeye başladılar. Halbu ki, biz referandumdan ne çıkarsa çıksın biz beraber olacağız. Birbirimizin düğününe, cenazesine gideceğiz, birlikte olacağız. Sonumuzun iyi olmasını ve İslam dünyasında da yaşanan sıkıntılara da olumlu anlamda katkı sağlaması gerektiğini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, SP Genel merkezinin hazırlamış olduğu “Anayasa Değişikliği Ne getiriyor Ne Götürüyor” isimli kitapçığı Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar’a takdim ederken, Aşkar ise Memur Sen-Genel Merkezinin hazırlamış olduğu “Sorularla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” adlı kitapçığı Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar’a hediye etti.

Memur-Sen il temsilciliğini ziyaret eden, Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar ile Memur-Sen il temsilcisi Kamuran Aşkar ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri yeni anayasa değişikliği üzerine fikir alış verişinde bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bu, yapı, sıkıntılı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı