Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 17:46 Bu haber 2766 kez okundu
 
‘Bizim için ne ilk ne sondu’
‘Bizim için ne ilk ne sondu’
- Haberi
‘Bizim için ne ilk ne sondu’

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, referandum sonuçlarını değerlendirerek “Bu bizim için ne ilk ne sondu, hayatın devam ettiği bir gerçekliği var. Hayat devam ediyor, dünya hala dönüyor. Bugüne kadar yapılan ayrıştırıcı konuşmalar bugün son buldu. Cumhurbaşkanımızın artık bütün kesimlere eşit olması, bütün kesimlere adil şekilde yaklaşmasını istiyoruz” dedi.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, referandum sonuçlarının Zonguldak’a ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Kar, bundan sonra ki süreçte Cumhurbaşkanının artık bütün kesimlere eşit davranmasını istediklerini söyledi.

“HAYIR’ DEDİK AMA ‘HAYIR’ DERKEN BÜTÜN İNSANLARI BİRLEŞTİRMEYE GAYRET ETTİK”

Ayrıştırıcı konuşmaların artık yapılmaması gerektiğini belirten Kar, şöyle konuştu; “Sonuçların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu bizim ne ilk ne sondu, hayatın devam ettiği bir gerçekliği var. Hayat devam ediyor, dünya hala dönüyor. Bugüne kadar yapılan ayrıştırıcı konuşmalar bugün son buldu. Bizim artık beklentilerimiz var, Cumhurbaşkanımızın artık bütün kesimlere eşit olması, bütün kesimlere adil şekilde yaklaşmasını istiyoruz. Bu kapsamda artık ayrıştırıcı konuşmaların mümkünse yapılmaması, mümkünse daha kuşatıcı olunması gerektiğine inanıyoruz. Dilin kemiği yok, dil her tarafa döner. Bu tür söylemlerin doğruluğuna inanmıyorum. Herkes kendi partisini kuvvetli göstermek ister. Söylenenlerin belli gerçeklik payına ulaşması lazım. MHP’li çoğu arkadaşımız ‘Hayır’ oyu verdi. Bizim ‘Hayır’ oyundaki etkimiz yaptığımız kampanyalarla ‘Evet’ in değil insanlığın bütünleştiriciliğinin önünde bir şey olduk. ‘Hayır’ dedik ama ‘Hayır’ derken bütün insanları birleştirmeye gayret ettik. Bu konuda ciddi bir etkimiz oldu. ‘Evet’ de ‘Hayır’ da dünyanın sonu değil, hayat devam ediyor. ‘Evet’ diyenlerin cenazelerine de düğünlerine de gideceğiz. Hepsi bizim insanlarımız, biz düştüğümüz zaman onlardan yardım bekleyeceğiz, onların da biz yardımına koşacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bizim, için, ne, ilk, ne, sondu’,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı