Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 16:09 Bu haber 2947 kez okundu
 
‘Araçlar 2+1 olmalı’
- Haberi
‘Araçlar 2+1 olmalı’

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, Zonguldak’tan Doğu Karadeniz’e yolcu taşıyan, şehirlerarası yolcu otobüslerinin, yolcuların her türlü konfordan yoksun olarak taşımacılık yaptıklarını söyledi.
Zonguldak’tan diğer illere yapılan yolcu taşımacılığında 2+1 araçlar kullanılırken, Doğu Karadeniz’e yapılan yolculuklarda 2+2 araçlarla yolculuk yapıldığını belirten Topaloğlu, bu durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Her seçim döneminde Zonguldak’tan Doğu Karadeniz’e uçak seferlerinin yapılacağı açıklanmasına rağmen, verilen sözlerin tutulmadığını da kaydeden Tüketici Hakları Derneği Şube Başkanı Topaloğlu, Zonguldak’taki sivil toplum örgütlerine de çağrıda bulunarak şu ifadelere yer verdi.

“KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM”
“Yoğun yolcu kapasitesine sahip olan günde 5 firmanın yolu taşı taşıdığı Doğu Karadeniz illerine yapılan seferler her türlü konfordan mahrum bir şekilde yapılmaktadır.
Diğer illere yapılan taşımacılıkta tamamı 2+1 Araçlar kullanılırken, bu bölgeye yapılan araçları tamamı 2+2 araçlar kullanılmakta vatandaşın tercih hakkı elinden alınmaktadır.
Bu bölgeye daha çok yaşlı ve çocuklu aileler yolculuk yapmakta olup bu durum kabul edilemez bir durumdur” dedi.

“BU BÖLGEYE UÇAK SEFERLERİ BAŞLATILMALIDIR”
Yıllar önce Çaycuma Saltukova’da yapılan havaalanının yurt içi seferlerine başlamadığını ve yen seçim döneminde verilen sözlerin unutulduğunu, Doğu Karadeniz bölgesine uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini hatırlatan Topaloğlu, “Bu Bölgeye uçak seferleri konulmamış vatandaşlar sürekli oyalanmıştır. Her seçim arifesinde verilen sözler unutulmuştur. Bu Bölgeye uçak seferleri başlatılmalıdır” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

“BU DERNEKLERİN BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ HİÇ OTOBÜSLERE BİNMEZLER Mİ?”
Zonguldak’ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin de bu konuya duyarsız kalmalarını eleştiren Ali Topaloğlu,  “Diğer yandan bölge illerine ait kentimizde onca dernek varken bu dernekleri bu konulara değinmemeleri üzücü bir durumdur. Yoksa bu derneklerin başkan ve yöneticileri bu illere giderken hiç otobüslere binmezler mi? Bu durumu anlamakta zorluk çekiyoruz.
Zonguldak'tan bu bölgeye ve illere yolcu taşımacılığı yapan firmalara sesleniyoruz. Araçlar mutlaka 2+1 araçlar olmalı hizmetlere gerekli özen gösterilmelidir. Biz Tüketici Derneği olarak konunun takip edeceğiz” diye konuştu.
 Çetin ÖZDEMİR  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Araçlar, 2+1, olmalı’,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı