İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KUTLAMALAR BAŞLADI...
KUTLAMALAR BAŞLADI...
Haber Detayı
16 Nisan 2017 - Pazar 21:41 Bu haber 9378 kez okundu
 
AK Partide vekil güldü, il başkanı üzüldü
• Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır, referandum sonuçlarının açıklamasının ardından parti binasında açıklamalarda bulundu. • Yurt dışı oyları açıklandığında durumun değişebileceğini açıklayan Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun; “Milletvekillerimizle beraber meydanlarda olduk. Gece gündüz çalıştık. Zonguldak’ta da yüzde 50’ye yakın bir oy aldık. Geçen bir 1 Kasım da seçimlerde aldığımız oyları almış olduk. Şuan yurt dışından gelecek oyları bilmiyoruz. Ona göre durum ne hale gelir bilemiyorum. Toplamda 186 bin 1888 oy almış bulunuyoruz Zonguldak genelinde. İnşallah yurt dışından gelecek oyların dağılımıyla daha farklı bir oran çıkar diye düşünüyorum” dedi. • AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır; “Meclisten MHP ile birlikte geçirdiğimiz Anayasa taşlığının bugün oylamada halkında onayından geçerdik. Yani yüzde 51 yüzde 49 oranında kabul edilmiş oldu. Bundan sonra Cumhur Başkanlığı rejimi sistemine geçiyoruz. Muhalefet ne derse desin ne düşünürse düşünsün artık bundan sonra hükümet sistemi değişmiştir. Türkiye geneline baktığımızda Zonguldak geneli çok iyi. Düşündüğümüzün baya üzerinde” dedi.
SİYASET Haberi
AK Partide vekil güldü, il başkanı üzüldü

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır, referandum sonuçlarının açıklamasının ardından parti binasında açıklamalarda bulundu.
TOSUN; “1 KASIM DA SEÇİMLERDE ALDIĞIMIZ OYLARI ALMIŞ OLDUK”
Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Türk milletinin evet oyu vererek kararını verdiğini söyleyerek, “Şu saatlerde Anayasa değişikliği için yapılan referandum oylaması sonuçlanmış gözüküyor. Türkiye’de de “Evet” oyları önde çıktı. Hep beraber başarılı olduk. Sayın Cumhur Başkanımız, Başbakanımız yaptıkları bu çalışmaların kazancını sağladılar. Ben öncelikle bu sonucun Zonguldak’ımıza Türkiye’mize hayırlar getirmesini diliyorum. 2 aydır, hem teşkilatlarımızla hem de Milletvekillerimizle beraber meydanlarda olduk. Gece gündüz çalıştık. Zonguldak’ta da yüzde 50’ye yakın bir oy aldık. Geçen bir 1 Kasım da seçimlerde aldığımız oyları almış olduk. Şuan yurt dışından gelecek oyları bilmiyoruz. Ona göre durum ne hale gelir bilemiyorum. Toplamda 186 bin 1888 oy almış bulunuyoruz Zonguldak genelinde. İnşallah yurt dışından gelecek oyların dağılımıyla daha farklı bir oran çıkar diye düşünüyorum. Ama öncelikle Türkiye’de Türk Milleti kararı vermiştir. İstikrarı için, geleceği için çocuğu için, ülkesi için milletimiz en doğru kararı vererek “Evet” çıkmıştır. Herkesin de bunda emeği vardır. Herkeste bu güzel sonuçtan memnun olsun. Kimse bundan sonra Türkiye’nin önünde duramaz. Hayırlısı ile Türkiye yarın yeni bir güne başlayacaktır. Sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım, 21:00 veya 21:30 da açıklama yapacaktır. Bizde arkadaşlarımıza patimize çağırıyoruz. Hep beraber bu kutlamalara katılacağız ”dedi. 
“ZONGULDAK GENELİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN ÜZERİNDE”
Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır, milletimizin evet oyu vererek, en doğru kararı verdiğini ifade ederek, “Meclisten MHP ile birlikte geçirdiğimiz Anayasa taşlığının bugün oylamada halkında onayından geçerdik. Yani yüzde 51 yüzde 49 oranında kabul edilmiş oldu. Bundan sonra Cumhur Başkanlığı rejimi sistemine geçiyoruz. Muhalefet ne derse desin ne düşünürse düşünsün artık bundan sonra hükümet sistemi değişmiştir. Bundan sonra istikrarlı hükümetler var. Ülkemiz daha hızlı yol alacak. Ben milletimizi kutluyorum. Milletimiz yine doğru kararı verdi. Hayır diyenlerde Evet diyenlerde bizim insanımızdır. Bundan sonra yolumuza kardeşçe devam edecek. Bu ülkenin önü açıldı. Koalisyon dönemi bitti. Bundan sonra koalisyon olmayacak. İstikrarlı hükümetle gülcü meclisle yolumuza devam edeceğiz. Türkiye geneline baktığımızda Zonguldak geneli çok iyi. Düşündüğümüzün baya üzerinde” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partide, vekil, güldü,, il, başkanı, üzüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı