Haber Detayı
16 Nisan 2015 - Perşembe 09:33 Bu haber 3861 kez okundu
 
Açıklama getirilsin
Türkiye genelinde birçok kişinin ölümüne neden olan domuz gribi ile ilgili soruya Zonguldak’ta yanıt bulmakta güçlük çekiliyor. Vatandaşların domuz gribi varsa tedbir alalım söylemlerine yetkililer adeta kulak tıkadı.
SAĞLIK Haberi
Açıklama getirilsin

“Zonguldak’ta domuz gribi var mı yok mu” sorusuna karşılık yetkili yetkisizin ağzını bıçak açmıyor. Caddede ve sokakta yürüyen vatandaşlar birbirine şüphe ile bakmaya başladı. Bu kadar ciddi bir konuda Zonguldak Valiliği’nin ve İl Halk Sağlık Müdürlüğü’nün açıklama yapmaması vatandaşlar da şüphe uyandırıyor. 
Zonguldak Valiliği ve İl Halk Sağlığı’ndan vatandaşlar domuz gribi konusunda açıklama bekliyor. ‘Birbirimize şüphe ile bakıyoruz’ diyen vatandaşlar, “ Zonguldak’ta bazı kişilerin domuz gribinden öldüğünü ve bazı kişilerinde hastanelerde tedavi olduğu duyuyoruz. Zonguldak’ta domuz gribi var mı yok mu olduğu öğrenmek en doğal hakkımız.  Hastalık yoksa endişelenmeye gerek yok. Fakat varsa tedbir almamızda fayda var. Hastalık varsa da önlem almakta gecikmeyelim.  Yetkililerin domuz gribi konusunda açıklama yapmasını istiyoruz” diyerek bu güne kadar açıklama yapılmamasına tepki gösterdiler.  
Domuz gribi endişesi içindeki vatandaş, hastanelerde normal ölümlerin dahi domuz gribinden olduğuna inanıyor ve söylentiler her geçen gün artarak devam ediyor. Muhammet KARAPINAR 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Açıklama, getirilsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı