Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 14:45 Bu haber 5532 kez okundu
 
TEKNOLOJİ Haberi

Bayanlara yönelik düzenlenen teknoloji seferberliği projesi kapsamında Türk Telekom teknoloji eğitim tırı 3 Mayıs Perşembe günü Devrek’e geliyor.
Cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan ve sürpriz elektronik hediyelerin de verileceği ücretsiz teknoloji eğitimlerine tüm bayanlar davetlidir.

TÜRK TELEKOM SEFERBERLİĞİ PROJESİ
Türk Telekom olarak teknolojinin hızla değiştirdiği günümüz dünyasına kadınların ayak uydurabilmeleri için teknoloji seferberliğine çıkıyoruz. Teknoloji seferberliği projesi ile kadınların bilgisayarlarda tanışmaları iletişim teknolojilerinden etkin şekilde yararlanmaları e- devlet ve sosyal medya konularında bilinçlenmeleri ve ebeveyn olarak kontrol becerilerini güçlendirmeleri hedefleniyor.  Türkiye'nin neresinde olursa olsunlar ev kadını iş kadını öğrenci veya emekli kadınların interneti etkin bir biçimde kullanmaları gerekiyor. Bu bağlamda toplumumuzda internet okuryazarlığının arttırılması amacıyla 2017 yılında 38  ilde 5 bin kişiyi ulaştırmış projemizi, 2018 yılında da sürdürerek 24 ilde daha ücra yerleri ziyaret etmeyi ve daha fazla kadını bilgisayar ile tanıştırmaya planlıyoruz. 2023 hedeflerinden olan bireylerinin internet okuryazarlığının arttırılarak Bilişim toplumu alma yolunda çalışmalar yapılması ve internetin kullanımı ile sosyal hayatı verimliliğinin arttırılması hedeflerini gerçekleştirmek noktasında Türk Telekom olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.
Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı