Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 16:15 Bu haber 2896 kez okundu
 
Eski Zonguldak Belediye Başkanı Gonca’dan, kent trafiğine çözüm önerisi YERALTI OTOPARKI YAPILABİLİR
GÜNDEM Haberi

***Zonguldak eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca, yıkılan eski Tekel ve Kızılay Kan Merkezi’nin olduğu alanda yapılacak proje çalışmalarında, yer altı otopark yapılabileceği önerisini sundu.

***Gonca, “Sayın Valimiz Ali Kaban'nın girişimi ile yıkılan eski Tekel binasının bulunduğu alanın altına yeraltı otoparkı yapılabilir. Üstü düşünüldüğü gibi yeşil alan ve park olarak projelendirildiği şekilde yapılabilir. Bakanlığın düşündüğü sistemle ilgili değişiklik hayata geçmeden, Sayın Valimizin bu düşünceyi Zonguldak’ta hayata geçirebileceğine inanıyorum” dedi.
 

HABER: Çetin ÖZDEMİR

Zonguldak eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Vali Ali Kaban’ın girişimleri sonucu yıkılan eski Tekel ve Kızılay Kan Merkezi binalarının olduğu alanda yapılacak proje çalışmaları için güzel bir öneri sundu.

Bir süre önce yıkılan ve rekreasyon alanı ve yeşil alan olarak kullanılması düşünülen Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki alanda özellikle otopark sorununa çözüm için yer altı otoparkı yapılabileceğini öneren eski Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, alan sıkıntısı yaşanan Zonguldak’ta otopark sorunu da böylece çözüme kavuşabileceğini ifade etti.

Sosyal paylaşım sayfasından Vali Ali Kaban’ın projesine destek veren Gonca, “Sayın Valimiz Ali Kaban'nın girişimi ile yıkılan eski Tekel binasının bulunduğu alanın altına yeraltı otoparkı yapılabilir. Üstü düşünüldüğü gibi yeşil alan ve park olarak projelendirildiği şekilde yapılabilir. Bakanlığın düşündüğü sistemle ilgili değişiklik hayata geçmeden, Sayın Valimizin bu düşünceyi Zonguldak’ta hayata geçirebileceğine inanıyorum. Bu yönetmelik değişikliği ile alan sıkıntısı yaşanan Zonguldak’ta otopark sorunu merkezde ve çevresinde çözüme kavuşabilecektir. İnşallah eski tekel binası alanı bunun için bir ilk ve başlangıç olur” dedi.

ZONGULDAK’A ÇEVRE YOLU KAZANDIRMIŞTI

Bilindiği gibi Secaattin Gonca, 2004-2009 yılları arasında Zonguldak Belediye Başkanlığı yapmış ve görev yaptığı süre içerisinde merkezde trafik sorununa çözüm bulmak için çevre yolu ve derenin üzerinin yarım da olsa kapatılarak Gazipaşa Caddesi trafiğine büyük ölçüde çözüm bulunmuştu.

Çevre yolu ve Belediye halk otobüsleri duraklarının olduğu alanı Zonguldak’a kazandıran eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca’nın eski Tekel ve Kızılay Kan Merkezi binasının olduğu alanda yapılacak proje çalışmalarında yer altı otopark önerisine sıcak bakılacağı tahmin ediliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı