Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 22:45 Bu haber 2739 kez okundu
 
Yaklaşık 10 sene önce balıkçı esnafının talebi üzerine yapılması düşünülen Balık Hali projesinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı ile yapılan görüşmenin sonucunda ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi

  • Zonguldak Hal uygulama yöneticisi Uğur Arslan’ın yaptığı açıklamaya göre En azından 10-15 dükkân, buzhane, dondurucunun içinde olacağı Balık Hali projesinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı ile yapılan görüşme sonrasında ileri bir tarihe ertelendiğini belirtti.
  • Zonguldak Balık Hali projesinin sunulduğu o zamanın Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarının “Projeyi bugün hayata geçirirseniz sadece Zonguldak merkezle sınırlı denetim yapabilirsiniz. Ancak 420 binin üzerinde nüfusu olan iller büyük kent yapılacak. Zonguldak büyük kent olduğu zaman denetim ağınız artacak” dediğini hatırlatan Zonguldak Hal uygulama yöneticisi Uğur Arslan projenin ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi.

ÖZEL HABER: Seda FİDAN

Yaklaşık 10 sene önce balıkçı esnafının talebi üzerine yapılması düşünülen Balık Hali projesinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı ile yapılan görüşmenin sonucunda ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

Zonguldak Hal uygulama yöneticisi Uğur Arslan konuyla ilgili olarak; “Biz o konuda diğer illerden bilgi aldık. Balık hali olarak düşündük. Fakat Zonguldak il olduğu için, il içi denetim yapacağımız için biraz erteledik. En azından 10-15 dükkân yapmak, buzhane, dondurucu yapmak bayağı masraflı olduğu için şuanda bu düşüncemizi bekletmekteyiz. Ama inşallah büyük kent projesi olduğu zaman ilk yapacağımız iş balık halini yapmak. Çünkü biz burada balık halini bugün yapsak sırf Zonguldak’ta denetim yapabileceğiz. Ereğli aynı şekilde dağıtacak, Bartın’dan, Kozlu’dan adam balığını alıp Gökçebey’de, Devrek’te satacak. Bu denetimleri yapamayacağımız için şuanda bu nedenle beklemedeyiz. Ama büyük kent olduğumuz zaman ilk hedefimiz bu balık halini Zonguldak’ta gerçekleştirmek. Bu konuda Belediye Başkanım Muharrem Akdemir ile de konuştum. Kendisi de olumlu bir cevap verdi. İnşallah Zonguldak Büyük Kent olduğu zaman biz bunu gerçekleştireceğiz.  Büyük kenti ben söylüyorum. Çünkü biz Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı ile bir toplantıda ben bu balık hali mevzusunu dile getirdiğimde bana; “420 binin üzerinde nüfusu olan illeri büyük kent yapacaklarını, bunun taslağını hazırladıklarını söyledi. Yalnız büyük kent büyük şehir değil. Büyük şehir olayı başka. Bizim de büyük kent olmamız bizim Zonguldak içinde denetim yapmamız demektir” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı