Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 00:38 Bu haber 3838 kez okundu
 
Türkiye Taşkömürleri Kurumu, kendisine ait alanda bulunan Kapuz-Site dolmuş duraklarında bulunan ve kirasını ödemeyen 70’e yakın araca icra gönderdi.
GÜNDEM Haberi

  • 2016 yılı sonlarına doğru Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar önderliğinde durak temsilcileri ve TTK yetkilileri tarafından geçmişe dönük kira borcu yapılandırmasına rağmen kiralarını TTK’ya ödememekte direnen 70’e yakın araç sahibine icra gönderildi.
  • Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, TTK'ya kira ödememekte direnen 70 ‘e yakın araca icra geldiğini belirterek şoför esnafını uyardı. Yapılan protokole rağmen kira ödememekte direnen esnafın yanlış yol izlediğini belirten Başkan Bahar,”Nasıl bir duygu ve düşünce içerisinde olduklarını biz bilmiyoruz. TTK’nın yerinde durup, iş yapıp TTK’ya size kirayı vermeyeceğiz diye karara itiraz eden arkadaşlarımız var. Ben bunları anlamış değilim. Bunlara kim nasıl bir akıl veriyor, nasıl yönlendiriyor anlamış değilim. Hiç kimse kirasını ödemeyen bir yerde oturamaz, oturtmazlar da. İnşallah bu esnaflarımız yapmış olduğu yanlıştan dönsünler. Onların başını çekenler bunun cezasını çekecektir” dedi.
  •  

HABER: Seda FİDAN

“KİRASINI ÖDEMEYENİ OTURTMAZLAR”

Türkiye Taşkömürleri Kurumu, kendisine ait alanda bulunan Kapuz-Site dolmuş duraklarında bulunan ve kirasını ödemeyen 70’e yakın araca icra gönderdi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar; “Bu konuyla ilgili esnafımıza biz bilgiyi verdik. Esnafın durak temsilcileri ile beraber TTK Genel Müdürlüğü’ne gittik. Burada Genel Müdürlük bize çok yardımcı oldu. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. TTK’nın mevcut alanında yıllık 1180 TL veren esnafımız protokol yaptı aynı yerde duruyorlar. Halen daha o parayı vermeyen 70’e yakın esnaf arkadaşımız var. Nasıl bir duygu ve düşünce içerisinde olduklarını biz bilmiyoruz. TTK’nın yerinde durup, iş yapıp TTK’ya size kirayı vermeyeceğiz diye karara itiraz eden arkadaşlarımız var. Ben bunları anlamış değilim. Bunlara kim nasıl bir akıl veriyor, nasıl yönlendiriyor anlamış değilim. Eğer avukat tutmuşlarsa avukatla beraber mahkemeye de vermişlerse o avukat beye de nasıl yol izlediğini sormak lazım. Siz devletin yerinde duracaksınız, 5 seneden beri de para vermeyeceksiniz; “Devletin  yerinde biz dururuz da rüsumumuzu belediyeye veririz” demelerinin de mantığını anlayamıyorum. Orada duran esnaf arkadaşlarım, onlara akıl verenlerin aklının doğru veya yanlış olduğunu idrak edemiyorlar mı? Ben bunu sorgulamak isterim. Kimin güdümünde ne yapmaya çalışıyorlar? Yarın orada araçlar tek tek bağlandığı zaman ne yapacaklar. İcra yazısı odamıza gönderildi, bizde kendilerine gönderdik. Yarın onlar bu mağduriyeti yaşadıkları zaman onlara bu aklı verenler mi onlara sahip çıkacak, 70 araca yer gösterecekler? İcra yazıları geldi, duraklara gönderildi. Para vermek istemeyen, rüsum bedelini belediyeye ödemekte direnen esnaflar bu konuyu mahkemeye taşımayı düşünüyorlarmış. Sadece bir iki ay daha süreleri uzar o kadar. Hiç kimse kirasını ödemeyen bir yerde oturamaz, oturtmazlar da. İnşallah bu esnaflarımız yapmış olduğu yanlıştan dönsünler. Onların başını çekenler bunun cezasını çekecektir” dedi.

“VALİ KABAN’A ODA OLARAK DA, ŞEHİR OLARAK DA BORCUMUZ VAR”

Biz esnafımıza günlük bilgi veya belge vermeyiz. Önümüze bir hedef koyarız. İleriye dönük ne nasıl olması gerekiyorsa biz esnafımıza bunu yapmaya çalışıyoruz. Günlük geçiştirmelerle biz bunu yapmıyoruz. Daha önce günlük düşünülerek, günlük işler yapıldığından beri bu oda Türkiye’de en zor durumda olan, en borçlu oda haline gelmiş. Çalınmış, soyulmuş. Günlük işlerin peşinde olan başkanların elinde olduğu için bu odamız bu hallere gelmiş. Türkiye’nin de en büyük odası idi. Bugün gelinen noktada ilçelerin odaları buradan daha güçlü, daha iyi durumda. Maalesef biz halen daha ödeye ödeye bitiremedik. Allah razı olsun borcumuz olan bütün kurumlarda bize yardımcı oluyor. Biz esnaf arkadaşlarımıza elimizden geldiği kadar bu şehri yönetenlerle beraber yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sayın Valimizin bu odamıza katkısı çok büyük. Allah ondan bir kez daha razı olsun. Sayın Valimiz sadece bize değil, şehre önderlik ediyor.  Kendisine bir kez daha saygılarımızı sunuyoruz, teşekkür ediyoruz. Bizim ona esnaf odası olarak da borcumuz var, şehir olarak da borcumuz var. Bir takım insanların bunu halen daha görememesine ben üzülüyorum.” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı