İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 19:48 Bu haber 3271 kez okundu
 
Kaza, hırsızlık gibi durumlarda olayın kayıt altına alınmasını, kusurlu hareketlerin belirlenmesini sağlamak amacıyla araç içi kamera sistemleri uygulamasıyla ilgili genelge Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odasına gönderildi.
GÜNDEM Haberi

 

  • Kaza, hırsızlık gibi durumlarda olayın kayıt altına alınmasını, kusurlu hareketlerin belirlenmesini sağlamak amacıyla araç içi kamera sistemleri uygulamasıyla ilgili genelge Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odasına gönderildi.
  • Yaklaşık 15 gün önce Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odasına gönderilen genelgede taksi, minibüs, servis gibi araçlarda kamera bulundurma zorunluluğu belirtildi.
  • Zonguldak İl Trafik Komisyondan da kararı çıkan genelge çerçevesinde taksi, minibüs, servis gibi araçlarda kaza, hırsızlık gibi durumlarda olayın kayıt altına alınmasını, kusurlu hareketlerin belirlenmesini sağlamak amacıyla araç içi kamera sistemleri uygulaması 6-8 ay içerisinde gerçekleşmek zorunda.
  • Zonguldak’ta halk otobüslerinin dışında hiçbir araçta bulunmayan kamera sistemleri bundan böyle önümüzdeki birkaç ay içerisinde kurularak taksi, minibüs, servis gibi araçlarda da bulunacak.

     

Özel Haber: Seda FİDAN

Kaza, hırsızlık gibi durumlarda olayın kayıt altına alınmasını, kusurlu hareketlerin belirlenmesini sağlamak amacıyla araç içi kamera sistemleri uygulamasıyla ilgili genelge Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odasına gönderildi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler odası Başkanı Köksal Osman Bahar, genelge hakkında bulunarak taksi, minibüs ve servis araçları esnaflarını uyardı. Bahar; Bakanlığımızın bize ve valiliklere göndermiş oldukları genelgelerde bütün taksi, minibüs, servis gibi araçlarımızda da kamera sistemine geçilme zorunluluğu olduğu belirtildi. Bunu en yakın süre içerisinde uygulamak gerekiyor. Bu genelge elimize 15 gün önce geldi. Emniyet Müdür Yardımcımız, Trafikten Sorumlu Müdürümüzle de bu konuyu görüştük. Komisyondan da kararı çıktı. Esnafımıza da konuyu duyurduk. Bir kez daha duyuruyoruz. Bu işin yaptırımı var. 6 veya 8 ay gibi bir süreç verildi. Bu süreç içerisinde bu araçlarımıza kamera takılmak zorunda. Çünkü bir sürü gelen şikâyetleri doğru değerlendirme, net bilgiye sahip olabilmek adına bir ihtiyaç olabilir. Şoför esnafımızın bu konuya hassasiyet göstermesi gerekir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı