Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 19:46 Bu haber 4931 kez okundu
 
“Engelli tuvaleti ve kültür evlerinin önüne halk otobüsü depolama alanı uygulamasını şoförler odası yaptı” söylentilerine Başkan Bahar’dan cevap geldi.
GÜNDEM Haberi

  • Engelli tuvaleti ve kültür evlerinin önüne halk otobüsü depolama alanını uygulamasını şoförler odası yaptı söylentilerine Başkan Bahar’dan cevap geldi.
  • 12 Nisan tarihinde İnanış Gazetesi’nde çıkan “İyi niyet çerçevesinde yapıldı ama” başlıklı kültür evi projesi alanında yaşanan sıkıntıların dile getirildiği haberde yar alan; ‘Engelli tuvaleti ve 5 adet kültür evinin önündeki alanın Zonguldak Belediyesi tarafından halk otobüsü depolama alanı olarak belirlenmesi’  konusuna gelen eleştirilere Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar cevap verdi.
  • “Zonguldak Belediyesi değil, Şoförler Odası orayı depolama alanı yaptı” diyerek yapılan haberi yalanlayan ve Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar’ı Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile karşı karşıya getirmeye çalışan bazı şahıslara Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar cevap verdi.

     

Özel HABER: Seda FİDAN

 

Engelli tuvaleti ve kültür evlerinin önüne halk otobüsü depolama alanını uygulamasını şoförler odası yaptı söylentilerine Başkan Bahar’dan cevap geldi.

 “Depolama alanını Zonguldak Belediyesi değil, Şoförler Odası yaptı” diyerek yapılan haberi yalanlayan ve Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar’ı Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile karşı karşıya getirmeye çalışan bazı şahıslara Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar cevap verdi.

Şehir içi trafik düzenlemelerini Zonguldak Belediyesinin yaptığına dikkat çeken Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar; “5393 sayılı yasada şehir içi trafiğinin düzenlemesi belediyeye ait. İl trafik komisyonu buna müdahil olmuyor. Yasa gereği de İl Trafik Komisyonunun şehir içi trafik düzenlemesine müdahil olma hakkı da yok. Bizim böyle bir uygulamayı kendi tasarrufumuzla yapmamız mümkün değil. Bu uygulamayı benim yaptığımı kim söylemişse yanlış söylemiş. Yanlış bir bilgi. Belediyenin trafik komisyonları vardır. O trafik komisyonundan kararlar alınır meclise sunarlar, kabul edilirse de uygulanır. Engelli Tuvaletinin ve kültür evlerinin önüne halk otobüsü depolama alanını bizim yaptığımız söylentisi kesinlikle yalandır. Bu uygulama tamamen belediye trafik komisyonu tarafından karar alınıp, meclise sunulan ve meclisin kabul ettiği bir uygulamadır” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı